Futsal: mistrz zdobył Superpuchar Polski

W weekend rozgrywki rozpocznie ekstraklasa futsalu. W poniedziałek poznaliśmy zespół, który zdobył Superpuchar Polski. Po raz pierwszy w historii triumfował aktualny mistrz kraju Gatta Active Zduńska Wola.

Michał Piegza

Pięć bramek padło w meczu zdobywcy Pucharu Polski Red Devils Chojnice z mistrzem kraju Gattą Active Zduńska Wola. Do przerwy 1:0 prowadzili goście po trafieniu Daniela Krawczyka. Po zmianie stron na 2:0 podwyższył Mariusz Milewski.

Czerwone Diabły walczyły do końca i w 32. minucie Jakub Gronowski zdobył kontaktową bramkę. Gospodarze zaatakowali, ale w 39. minucie ponownie przegrywali dwoma golami. Do siatki trafił Igor Sobalczyk. Red Devils poderwał się raz jeszcze, kiedy na 2:3 strzelił Marcin Wanat. Na więcej zabrakło już jednak czasu i Gatta po raz pierwszy w historii sięgnęła po Superpuchar Polski.

Red Devils Chojnice - Gatta Zduńska Wola 2:3 (0:1)
Jakub Gronowski 32', Marcin Wanat 39' - Daniel Krawczyk 12', Mariusz Milewski 24', Igor Sobalczyk 39'.

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)