Futsal: mało wstydliwa porażka z Portugalią

Reprezentacja Polski w futsalu zmierzyła się w meczu wyjazdowym z Portugalią. Było to pierwsze z dwóch zaplanowanych spotkań. Biało-Czerwoni stawili opór wyżej notowanemu rywalowi, ale przegrali 1:4.

Michał Piegza
PAP
Polacy w meczu rozegranym w Guardzie przez długie minuty potrafili rywalizować z 4. zespołem świata jak równy z równym. Wprawdzie Portugalczycy szybko objęli prowadzenie, ale Biało-Czerwoni za sprawą Mikołaja Zastawnika doprowadzili do wyrównania. Chwilę przed przerwą gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie.

Po zmianie stron Polacy stworzyli sobie kilka okazji do doprowadzenia do remisu, ale Polakom brakowało zimnej krwi. W końcówce nasi reprezentanci wysoko zaatakowali rywala i zostali skontrowani. W ostatniej minucie gospodarze strzałem do pustej bramki ustalili wynik meczu, jednak porażki 1:4 Polska nie musi się wstydzić.