Futsal: wielkie emocje w meczu mistrza. Nietypowy rezultat w Pniewach

W sobotę rozegrano trzy mecze w ramach 11. kolejki ekstraklasy futsalu. Świetny pojedynek obejrzeli kibice w Gdańsku. Gole nie padły w Pniewach, a w Toruniu lepszy okazał się miejscowy FC.

Michał Piegza
PRESSFOCUS/NEWSPIXPL Newspix / PAWEL ANDRACHIEWICZ / PRESSFOCUS/NEWSPIX.PL
Sporo emocji było w Gdańsku. AZS Uniwersytet Gdański kilkanaście dni temu urwał punkty liderowi Rekordowi. W sobotę mistrz Polski Gatta Active Zduńska Wola do przerwy prowadził już 4:0. Po zmianie stron Akademicy... doprowadzili do remisu. Jednak 38 sekund przed końcową syreną goście zdobyli zwycięskiego gola.

Zaskakującym, jak na futsal, rezultatem zakończył się mecz w Pniewach. W spotkaniu Red Dragons z AZS Uniwersytetem Śląskim Katowice nie padły bramki.

Sześć goli zobaczyli za to kibice w Toruniu. FC stoczył wyrównany bój z Clearexem Chorzów. Gospodarze do przerwy prowadzili 2:1, a po zmianie stron podwyższyli wynik. W końcówce do własnej bramki trafił Michał Wojciechowski i Clearex poczuł, że może w Toruniu zremisować. Marzenia prysły kilkadziesiąt sekund później po trafieniu Cleversona.

AZS UG Gdańsk - Gatta Active Zduńska Wola 4:5 (0:4)
Laskowski 22', Depta 34', Poźniak 35', Musik 37' - Kiełpiński 7', Milewski 12, Marciniak 14', Stanisławski 15', Krawczyk 40'

Red Dragons Pniewy - AZS Uniwersytet Śląski Katowice 0:0

FC Toruń - Clearex Chorzów 4:2 (2:1) Suchocki 10', Elsner 15', Mikołajewicz 35', Cleverson 39' - Lutecki 11', Wojciechowski (sam.) 39'