Futsal: Chrobry pogrążył Red Devils

W niedzielę rozegrano dwa mecze w ramach 11. kolejki ligi futsalu. W Bielsku-Białej Rekord pewnie pokonał beniaminka z Wieliczki, a w Chojnicach ostatni w tabeli Red Devils przegrał z przedostatnim Euromasterem Chrobrym.

Michał Piegza
Futsal / Futsal
Lider ekstraklasy futsalu Rekord Bielsko-Biała nie miał problemów z pokonaniem we własnej hali beniaminka MKF Solne Miasto Wieliczka. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, a potem stopniowo powiększali przewagę.

Więcej emocji było w potyczce dwóch ostatnich drużyn w tabeli. Zamykający stawkę Red Devils Chojnice w pierwszej połowie zdobył bramkę w potyczce z Euromasterem Chrobrym Głogów. Goście jednak niemal natychmiast wyrównali, a trzy minuty po przerwie wyszli na prowadzenie. Następnie z zimną krwią kontrowali rywali, ostatecznie wygrywając 4:1.

Dokończenie kolejki w sobotę w Szczecinie. Meczem Pogoni '04 z Piastem Gliwice zakończona zostanie pierwsza runda rozgrywek. Do gry ligowcy wrócą w styczniu.

Red Devils Chojnice - Euromaster Chrobry Głogów 1:4 (1:1)
Kolesnik 16' - Pietruszko 17', Konopacki 23', 36', Laskowski (sam.) 32'

Rekord Bielsko-Biała - MKF Solne Miasto Wieliczka 5:0 (2:0) Bondar 2', Polasek 9', Popławski 22', Franz 33', Cichy 36'