Futsal: poznaliśmy mistrza Polski!

Rekord Bielsko-Biała pokonał we własnej hali Gattę Active Zduńska Wola 9:5 i został nowym mistrzem Polski. Tytułu bronili rywale.

Michał Piegza
Rekord Bielsko-Biała Materiały prasowe / Sportklub / Rekord Bielsko-Biała
Dopiero w ostatniej kolejce stało się jasne, która drużyna została mistrzem Polski. Liderowi Rekordowi do drugiego w historii tytułu wystarczył remis. Obrońca trofeum Gatta Active Zduńska Wola musiał zwyciężyć.

Początek należał do gości, którzy objęli prowadzenie 3:0. Gospodarze systematycznie odrabiali straty i w 17. minucie wyszli na prowadzenie 5:4, a na przerwą schodzili z wynikiem 7:5.

Po zmianie stron było już mniej emocji. Rekord zdobył dwa gole i prowadząc czterema trafieniami dowiózł zwycięstwo do końcowej syreny.

To jeszcze nie koniec emocji. Wkrótce rozegrane zostaną dwa mecze barażowe o prawo gry w ekstraklasie. AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk zagra z Constarctem Lubawa.

Rekord Bielsko-Biała - Gatta Active Zduńska Wola 9:5 (7:5) Biel 11', 11', 17', Marek 14', 25', Budniak 16', Polasek 19', 28', Vakhula 20' - Klaus 6', Marciniak 8', 13', Krawczyk 9', Milewski 40'