Futsal: dziesięć bramek na początek. Historyczny punkt beniaminka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Sportklub / Na zdjęciu: zawodnik Rekordu Bielsko-Biała (z lewej)

W piątek rozpoczęły się rozgrywki ekstraklasy futsalu. Wicemistrz Polski Gatta Active stracił punkty w meczu wyjazdowym z beniaminkiem MOKS Słonecznym Stokiem Białystok. Spotkanie zakończyło się remisem 5:5.

Sporo emocji było w pierwszym meczu sezonu ekstraklasy futsalu. Beniaminek ligi MOKS Słoneczny Stok Białystok zmierzył się we własnej hali z wicemistrzem kraju Gatta Active Zduńska Wola.

Nie minęła minuta spotkania, a gospodarze zdobyli swoją historyczną, pierwszą bramkę w ekstraklasie. Później trwała wymiana ciosów i do przerwy gospodarze prowadzili 4:3.

W drugiej części długo gole nie padały. Dopiero na pięć minut przed końcem goście w przeciągu dwóch minut dwukrotnie trafili do siatki i wyszli na prowadzenie. Beniaminek walczył do końca i na 24 sekundy przed końcową syreną doprowadził do sensacyjnego remisu.

Kolejne mecze 1. kolejki w sobotę i poniedziałek.

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Gatta Active Zduńska Wola 5:5 (4:3) Firańczyk 1, 9, 40' Grabowski 9', Citko 19' - Milewski 2', Stanisławski 3', Szymczak 20', Marciniak 35', Krawczyk 36'.

MOKS Słoneczny Stok Białystok utrzyma się w lidze futsalu?