Futsal: horror w Chorzowie. Od 4:0 do 4:4

Ogromne emocje przeżyli kibice w Chorzowie. Clearex na dziewięć minut przed końcem prowadził z beniaminkiem ze Słomnik 4:0, ale dał się dogonić rywalowi. Gospodarze spotkanie ostatecznie wygrali.

Michał Piegza
zawodnik Clearexu Chorzów Materiały prasowe / Sportklub / Na zdjęciu: zawodnik Clearexu Chorzów
Kiedy w 27. minucie Clearex podwyższył prowadzenie w meczu z Lex Kancelarią Słomniki na 4:0 chyba żaden z obecnych w hali kibiców nie przewidywał, że wkrótce będzie remis. Tak się jednak stało. Futsaliści beniaminka w niespełna cztery minuty doprowadzili do wyrównania i byli blisko wyjścia na prowadzenie. Clearex w porę się otrząsnął i to chorzowianie zdobyli zwycięską bramkę.

Dzięki trzem punktów zdobywcy Pucharu Polski w tabeli awansowali na 8. pozycję. Z kolei Lex Kancelaria utrzymała 4. miejsce. Beniaminek już w pierwszych dwóch seriach pokazał, że jest w stanie wnieść do ekstraklasy sporo świeżości.

Clearex Chorzów - Lex Kancelaria Słomniki 5:4 (2:0) Iwanow 9', Mizgajski 12', Świtoń 23', Golly 27', 38' - Wachuła 31', 32', Czech 33', Leszczak 35'