Futsal: męczarnie wicemistrza Polski

W spotkaniu zamykającym 4. kolejkę w ekstraklasie futsalu padło 9 goli. Wicemistrz Polski z dużymi problemami pokonał na wyjeździe przedostatnie w tabeli MKS Solne Miasto Wieliczka 5:4.

Michał Piegza
Mecz futsalu Na zdjęciu drużyna Gatta Zduńska Wola Newspix / Mecz futsalu. Na zdjęciu drużyna Gatta Zduńska Wola
Sporo emocji było w poniedziałkowy wieczór w Wieliczce. Skazywane na wysoką porażkę w potyczce z wicemistrzem Polski MKF Solne Miasto Wieliczka postawiło się Gatcie Active Zduńska Wola.

Gospodarze kapitalnie weszli w meczu obejmując prowadzenie 2:0, później jednak do siatki trafiali goście i na przerwę schodzili prowadząc 4:2. Po zmianie stron gracze z Wieliczki złapali kontakt bramkowy i do końca atakowali. Gatta w 39. minucie ponownie odjechała na dwa gole. Gospodarzy stać było na kolejne trafienie, na więcej zabrakło czasu.

MKF Solne Miasto Wieliczka - Gatta Active Zduńska Wola 4:5 (2:4) Hady 4', Cebula 12', 40', Myszor 25' - Krawczyk 13', 19', Sobalczyk 15', Marciniak 18', 39'