Futsal: niespodzianka na koniec kolejki

W spotkaniu kończącym 8. kolejkę doszło do niespodzianki. Przedostatni w tabeli Clearex Chorzów pokonał w meczu wyjazdowym FC Toruń 3:2.

Michał Piegza
zawodnik Clearexu Chorzów Materiały prasowe / Sportklub / Na zdjęciu: zawodnik Clearexu Chorzów
Brązowi medaliści ubiegłego sezonu futsaliści FC Toruń niespodziewanie ulegli we własnej hali Clearexowi. Dla chorzowian było to dopiero drugie zwycięstwo w sezonie.

W przypadku wygranej gospodarze awansowaliby na 3. miejsce w tabeli. Do meczu bardziej zdeterminowany przystąpił Clearex. Chorzowianie do przerwy prowadzili 3:0 i... nie powtórzyli błędów z poprzednich kolejek, kiedy trwonili sporą przewagę.

Po przerwie FC zaczął odrabiać straty, ale potrafił jedynie zdobyć dwa gole i pojedynek zakończył się zwycięstwem gości 3:2.

FC Toruń - Clearex Chorzów 2:3 (0:3) Mikołajewicz 21', Spychalski 37' - Ovanov 3', Zastawnik 14', 16'