Futsal: wielki powrót Lex Kancelarii. Kolejna kanonada mistrza

W 8. kolejce najwięcej mówiło się o tym, co wydarzyło się w Gdańsku. Akademicy do 36. minuty prowadzili z Lex Kancelarią 3:0, ale pojedynek... przegrali. Kolejne pewne zwycięstwo odniósł mistrz i lider Rekord.

Michał Piegza
zawodnik Rekordu Bielsko-Biała (z lewej) Materiały prasowe / Sportklub / Na zdjęciu: zawodnik Rekordu Bielsko-Biała (z lewej)
To już powoli staje się nudne. Mistrz Polski i lider tabeli Rekord Bielsko-Biała wysoko ogrywa wszystkich rywali. W sobotę rozgromił 9:2 na wyjeździe beniaminka z Białegostoku.

Inny nowicjusz Lex Kancelaria Słomniki przegrywał w Gdańsku z Akademikami 0:3. Dopiero w 36. minucie goście po raz pierwszy trafili do siatki AZS UG. Gola zdobył Sebastian Leszczak, który w kolejnych minutach dołożył trzy trafienia, a te dały wygraną gościom 4:3.

Podział punktów w derbach Śląska. AZS UŚ Katowice prowadził z Piastem Gliwice już 2:0. Ostatecznie goście doprowadzili do wyrównania. Trzy gole w spotkaniu, z czego jednego samobójczego, zdobył zawodnik Akademików, Tomasz Szczurek.

Problemów z wygraną nie miał wicemistrz Polski, Gatta Active. Koty we własnej hali 6:1 pokonały Red Dragons Pniewy. W kolejnym meczu po komplet punktów sięgnęła Pogoń '04 Szczecin, która już chyba nie pamięta o kryzysie z początku sezonu. Pokonany zespół, MKF Solne Miasto Wieliczka, na dłużej może pozostać "czerwoną latarnią" ligi.

AZS Uniwersytet Śląski Katowice - Piast Gliwice 2:2 (1:0)
Szczurek 16', 22' - Szczurek (sam.) 28', Dewucki 35'

Gatta Active Zduńska Wola - Red Dragons Pniewy 6:1 (2:0)
Sobalczyk 1', 19', Krawczyk 30', 36', Marciniak 33', Szymczak 40' - Kostecki 30'

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Rekord Bielsko-Biała 2:9 (0:5)
Firańczyk 38', Lisowski 39' - Seidler 7', 8', Franz 13', 19', 39', Bondar 20', 24', Kałuża 32', Surmiak 40'

AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk - Lex Kancelaria Słomniki 3:4 (1:0)
Poźniak 11', 24', Cyman 22' - Leszczak 36', 38', 39', 39'

Pogoń 04 Szczecin - MKF Solne Miasto Wieliczka 6:3 (3:1) Cymański 6', 6', Jurczak 9', Solecki 35', Maćkiewicz 39', Szklarz 40' - Lekki 2', Skórski 29', Gepert (sam.) 35'