ME w futsalu: koniec marzeń. Polacy jadą do domu

W ostatnim meczu grupy B mistrzostw Europy w futsalu Rosja zremisowała z Kazachstanem 1:1. Podział punktów oznacza, że reprezentacja Polski zakończyła udział w Euro 2018.

Michał Piegza
Piłkarze reprezentacji Polski w futsalu WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Piłkarze reprezentacji Polski w futsalu
Na dwóch meczach grupowych reprezentacja Polski w futsalu zakończyła udział w mistrzostwach Europy w Słowenii. Warunkiem pozostania podopiecznych Błażeja Korczyńskiego w turnieju była wysoka wygrana Kazachstanu nad Rosją.

W sobotnim pojedynku Sborna szybko objęła prowadzenie. Kazachowie do remisu doprowadzili cztery minuty po przerwie.

Do wyjścia Polaków z grupy potrzebne były jeszcze co najmniej cztery trafienia wybrańców Cacau. Mając na uwadze kolejne trudne mecze w fazie pucharowej, żadna z drużyn nie zamierzała ryzykować.

Polacy zagrali na Euro po raz pierwszy od 2001 roku. Kibice na pewno zapamiętają zremisowaną 1:1 potyczkę z Rosją, gdzie cudów w bramce dokonywał Michał Kałuża, a na dziesięć sekund przed końcem stan meczu wyrównał Michał Kubik.

Rosja - Kazachstan 1:1 (1:0) 1:0 - Lima 2' 1:1 - Douglas 24'