Futsal: wielkie emocje w Gdańsku. Pogoń '04 wygrała przegrany mecz!

W awansem rozegranym meczu AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk we własnej hali przegrał 5:6 z Pogonią '04 Szczecin. Na dwie minuty przed końcem gospodarze prowadzili dwoma golami, ale roztrwonili przewagę.

Michał Piegza
boisko do gry w futsal Newspix / MACIEJ GILEWSKI / Na zdjęciu: boisko do gry w futsal
Jedenaście goli padło w Gdańsku. Przed meczem AZS UG i Pogoń '04 dzieliły w tabeli zaledwie dwa punkty. Po przerwie na udział reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy zespoły chciały dobrze wejść w decydującą fazę rundy zasadniczej.

Udało się to gościom, ale długo nic na to nie wskazywało. AZS szybko objął dwubramkowe prowadzenie, jednak przyjezdni doprowadzili do wyrównania. W końcówce pierwszej części gdańszczanie trafili na 3:2, a sześć minut po zmianie stron podwyższyli prowadzenie. W końcówce zespoły zadały sobie jeszcze po jednym trafieniu i zrobiło się 5:3.

Wydawało się, że Akademicy sięgną po trzy punkty. Tymczasem w dwóch ostatnich minutach Pogoń zdobyła trzy gole i wygrała 6:5. Ostatnie trafienie padło na dziewięć sekund przed końcową syreną.

AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk - Pogoń 04 Szczecin 5:6 (3:2) Domżalski 2, 26', Osiński 3', 18', Wesserling 36' - Maćkiewicz 14', 18', 36', 40', Jurczak 38', Szklarz 40'