Futsal: mecz kolejki dla Gatty. Clearex postraszył rywali

Rozpoczęła się runda rewanżowa w ekstraklasie futsalu. W najciekawszym meczu, medalistów z dwóch ostatnich sezonów, lepsza Gatta, która pokonała FC Toruń. Ważne punkty zdobyły zespoły Red Devils i Piast. Wysokie zwycięstwo odniósł Clearex Chorzów.

Michał Piegza
piłkarze podczas meczu Pogoń 04 Szczecin - Clearex Chorzów Newspix / KRZYSZTOF CICHOMSKI / Na zdjęciu: piłkarze podczas meczu Pogoń 04 Szczecin - Clearex Chorzów
Ważne punkty zdobył beniaminek ligi Red Devils. Zespół z Chojnic po ośmiu minutach przegrywał z AZS UŚ Katowice 0:2, ale zdołał się podnieść i jeszcze przed przerwą doprowadził do remisu. Po zmianie stron padł już tylko jeden gol. Zdobyli go gospodarze, którzy dzięki trzem punktom zrównali się dorobkiem z sobotnim rywalem.

Od strefy zagrożonej bezpośrednią degradacją uciekł Piast. Gliwiczanie w potyczce z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie AZS UG Gdańsk wygrali aż 9:3 i uciekli Akademikom na cztery punkty.

Kilka miesięcy temu w rundę jesienną fatalnie wszedł Clearex. Chorzowianie 0:6 przegrali w Pniewach z Red Dragons. 5-krotni mistrzowie Polski wzięli srogi rewanż na Czerwonych Smokach, pokonując ich 8:1.

Meczem kolejki było spotkanie w Toruniu. Wicelider FC podejmował Gattę Active, która systematycznie odrabia straty. Było to spotkanie brązowych i srebrnych medalistów w dwóch ostatnich latach. Potyczka zakończyła się wygraną gości 2:0, co sprawiło, że walka o medale zrobi się jeszcze bardziej interesująca.

Red Devils Chojnice - AZS Uniwersytet Śląski Katowice 3:2 (2:2)