Futsal: demolka w hicie kolejki

Na zakończenie 13. kolejki w Bielsku-Białej w najciekawszym meczu mistrz i lider Rekord wysoko, bo 6:1 pokonał rewelacyjnego beniaminka Acana Orła Jelcz.

Michał Piegza
futsaliści Rekordu Bielsko-Biała Newspix / Jakub Ziemianin / Na zdjęciu: futsaliści Rekordu Bielsko-Biała
To był nokaut. W meczu kolejki już po dwóch minutach lider i mistrz Polski Rekord prowadził z rewelacyjnym beniaminkiem Acaną Orłem Jelcz 2:0. Goście równie szybko złapali kontakt bramkowy, ale dość krótko mogli się łudzić.

Gospodarze w 1. połowie systematycznie zadawali kolejne ciosy i na przerwę schodzili prowadząc 5:1. W 2. odsłonie padł już tylko jeden gol.

Trzy punkty zdobyte przez bielszczan sprawiły, że Rekord nad wiceliderem z Torunia utrzymał czteropunktową przewagę. Dużo dalej plasuje się reszta stawki. Jedynie podział punktów po fazie zasadniczej daje zespołom cień szans na dogonienie rozpędzających się bielszczan.

Rekord Bielsko-Biała - Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice 6:1 (5:1) Marek 1', 18', Bondar 2', 22', Kubik 10', Kałuża 15' - Morozov 4'