Futsal: faworyci bez potknięć. Coraz trudniejsza sytuacja AZS UG Gdańsk

W sobotę rozegrano trzy mecze w lidze futsalu. Swoje spotkania wygrały wyżej notowane zespoły. Trwa walka o miejsce w pierwszej szóstce tabeli. W coraz trudniejszej sytuacji znajdują się Akademicy z Gdańska.

Michał Piegza
Futsal Newspix / JAKUB ZIEMIANIN/ 400mm.pl / Futsal
Nie zatrzymuje się wicemistrz Polski Gatta. Drużyna ze Zduńskiej Woli z małymi problemami pokonała we własnej hali AZS UŚ Katowice i wciąż zajmuje miejsce na ligowym podium. Do przerwy prowadzili Akademicy, ale gospodarzom po zmianie stron udało się przełamać rywala i zwyciężyć.

Futsal: Polacy uratowali remis w meczu z Rosją

Inny zespół walczący o medale Acana Orzeł Futsal Jelcz prowadził z Red Devils 2:0, ale w kilka minut pozwolił rywalom zdobyć trzy gole. Zawodnicy beniaminka wzięli się do pracy i ostatecznie zwyciężyli 4:3. Orzeł ma tyle samo punktów co 3. w lidze Gatta.

Siedem bramek padło w sobotę w Białymstoku. MOKS walczy o 6. miejsce, przeciwnicy AZS UG Gdańsk notują coraz większe straty do bezpiecznej strefy. Po spotkaniu rywale znowu uciekną Akademikom. Białostoczanie wygrali 4:3 i z 10. pozycji awansowali na 6.

Futsal: Polska przegrała z Rosją

MOKS Słoneczny Stok Białystok - AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk 4:3 (3:2)
Lisowski 9', 15', Łukasiewicz 17', Lisnyczenko 34' - Poźniak 6', Wesserling 17', Domżalski 34'

Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice - Red Devils Chojnice 6:3 (4:3)
Allyson 5', 19', 21', Sergio 6', 17', Foglia 31' - Laskowski 9', 10', Kąkol 16'

Gatta Active Zduńska Wola - AZS Uniwersytet Śląski Katowice 2:1 (0:1) Marciniak 27', Sobalczyk 33' - Szczurek 20'