Futsal: Rekord Bielsko-Biała zdobył Superpuchar Polski

Meczem o Superpuchar Polski rozpoczął się sezon w futsalowy w Polsce. W Mysłowicach mistrz i zdobywca Pucharu Polski Rekord Bielsko-Biała grał z finalistą rozgrywek Piastem Gliwice i pokonał rywala 4:3.

Michał Piegza
drużyna Rekordu Bielsko-Biała Newspix / MACIEJ GILEWSKI / 058sport.pl / Na zdjęciu: drużyna Rekordu Bielsko-Biała
Futsaliści Rekordu Bielsko-Biała po raz kolejny zdobyli Superpuchar Polski. W meczu w Mysłowicach najlepszy zespół w Polsce pokonał finalistę rozgrywek o Puchar Polski Piast Gliwice 4:3.

Do przerwy padł tylko jeden gol. Zdobyli go futsaliści mistrzów Polski i zdobywców krajowego trofeum. Po zmianie stron Rekord podwyższył prowadzenie, na co jednak trafieniem odpowiedzieli rywale. W kolejnych minutach bielszczanie dołożyli dwie bramki. Wydawało się, że wygrana Górali nie jest zagrożona. Tymczasem w końcówce zaatakowali gliwiczanie i zdobyli dwa gole. Wyrównującego nie udało im się strzelić i Rekord mógł się cieszyć z pierwszego trofeum w sezonie.

Dodajmy, że ekstraklasa futsalu startuje w kolejny weekend września.

Rekord Bielsko-Biała - Piast Gliwice 4:3 (1:0)
Korpela 6', Budniak 24', Viana 26', Kubik 31' - Budniak (sam.) 24', Romero 38', Grzywa 38'.

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)