Puchar Polski w futsalu: Clearex Chorzów bliżej trofeum

Clearex bliżej zdobycia Pucharu Polski w futsalu. W pierwszym meczu finałowym chorzowski zespół pokonał Constract Lubawa 2:1. Rewanż zaplanowano na niedzielę.

Michał Piegza
zespół Clearexu Chorzów Newspix / MACIEJ GILEWSKI / Na zdjęciu: zespół Clearexu Chorzów
Na początku września rozpocznie się nowy sezon ligowy w ekstraklasie futsalu. Tymczasem trwa decydująca rozgrywka w batalii o Puchar Polski za sezon 2019/2020.

W środę rozegrano pierwsze spotkanie finałowe. W Chorzowie mecz dobrze rozpoczął się dla Constractu, który w 5. minucie objął prowadzenie. Gospodarze do wyrównania doprowadzili cztery minuty później, kiedy w sytuacji sam na sam między nogami bramkarza piłkę w bramce umieścił Krzysztof Salisz.

Decydująca dla losów gry była 29. minuta. Wówczas rzut karny wykorzystał Przemysła Dewucki. Mający wyraźne problemy z wagą zawodnik Clearexu uderzył niemal w środek bramki, ale golkiper rywali zrobił ruch w swoją lewą stronę i piłki nie był w stanie odbić. Miejscowi skromne prowadzenie dowieźli do końca meczu.

Rewanż zaplanowano na niedzielę (30.08) w Lubawie. Tydzień później rozegrana zostanie 1. kolejka w ekstraklasie futsalu, w której zagra po raz pierwszy w historii aż 17 drużyn.

Clearex Chorzów - Constract Lubawa 2:1 (1:1)