Finał Pucharu Polski w futsalu. Rzuty karne zadecydowały!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: futsaliści Red Dragons Pniewy cieszą się z gola

W finale rozgrywek o Puchar Polski w futsalu zmierzyły się zespoły Piasta Gliwice i Red Dragons Pniewy. W pierwszym spotkaniu i rewanżu zanotowano remis 3:3. O triumfie drużyny z Pniew zadecydowały rzuty karne.

Futsaliści Red Dragons po raz pierwszy w historii sięgnęli po Puchar Polski w futsalu. Zespół z Pniew w dwumeczu okazał się lepszy od Piasta Gliwice. Jednak swoją wyższość udowodnił dopiero w konkursie rzutów karnych.

W pierwszym spotkaniu padł remis 3:3, chociaż Piast prowadził na terenie rywala 3:0.

W potyczce w Gliwicach jako pierwszy gola w meczu zdobył Piast, ale Red Dragons jeszcze przed przerwą wyrównał. W 28. minucie było 2:2, a w 38. goście zdobyli bramkę i byli blisko triumfu. Gospodarze kilkadziesiąt sekund później trafili na 3:3 i konieczna była dogrywka. W niej gole nie padły.

O wszystkim zadecydować musiał konkurs rzutów karnych. Gracze Piasta pomylili się dwukrotnie. Futsaliści Red Dragons byli bezbłędni i w efekcie zdobyli trofeum.

Piast Gliwice - Red Dragons Pniewy 3:3 (1:1) k. 2:4 Dasaiev 14', Wilk 28', Gonzalez 39' - Kostecki 15', 28', Błaszyk 38'

W pierwszym meczu: 3:3.

Red Dragons Pniewy w kolejnym sezonie ponownie zdobędzie Puchar Polski?