Chimeryczny Clearex Chorzów. "To jakieś fatum"

Clearex Chorzów w trwającym sezonie szans na medal STATSCORE Futsal Ekstraklasy nie ma. 5-krotni mistrzowie budują zespół, który w przyszłości ma zagrozić najlepszym.

Michał Piegza
drużyna Clearexu Chorzów Materiały prasowe / Na zdjęciu: drużyna Clearexu Chorzów
W poprzednich sezonach Clearex Chorzów starał się nawiązać do lat chwały i chciał włączyć się do gry o mistrzostwo. Kolejnego tytułu 5-krotni mistrzowie Polski nie wywalczyli, ale miejsce na podium potrafili zająć.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

Latem w Chorzowie doszło do zmian kadrowych. Odeszło dwóch reprezentantów Polski Mikołaj Zastawnik i Sebastian Leszczak. Zespół objął Andrzej Szłapa, który z powodzeniem prowadził Rekord Bielsko-Biała. Na sukcesy Clearex musi jednak poczekać.

W spotkaniu kończącym rundę chorzowski zespół miał ogromne wahania nastrojów. W potyczce z Red Dragons Pniewy padło osiem bramek. Mecz zakończył się remisem. - Tutaj zawsze są trudne mecze. To ciężki teren, Clearex dawno tutaj nie wygrał. Do przerwy było 0:2. Gospodarze wykorzystali kontry. To była duża huśtawka nastrojów. Od 0:2 do 4:2 i ostatecznie remis. Nie potrafiliśmy sobie poradzić z liczebną przewagą rywali. Remis był zasłużony - ocenił trener Clearexu w rozmowie z Futsal Ekstraklasa TV.

Chorzowscy zawodnicy wciąż się zgrywają. To sprawia, że drużyna nie potrafi ustrzec się błędów. - Jak się chce grać to one się zdarzają. Nie jesteśmy jeszcze na tyle klasowym zespołem, aby błędów nie popełniać. W przerwie powiedziałem drużynie, że mają próbować grać to, co trenowaliśmy. Zespół miał nie spuszczać głów - dodał Szłapa.

Sporo uwag do swojej gry i postawy kolegów zawodnik chorzowskiej drużyny Sebastian Brocki. - W pierwszej połowie wszystko nie wyglądało tak, jak sobie założyliśmy. Dwa stracone gole, po kontrach. Na nie trener nas uczulał. Wyszliśmy z 0:2 na 4:2, ale znowu powtórzyło się to, co wcześniej. To jakieś fatum. W końcu udało się tutaj zapunktować, ale niedosyt po remisie jest duży - podsumował zawodnik.

Na półmetku Clearex w tabeli plasuje się na 9. pozycji, bez szans na włączenie się do gry o medale. Okazja na poprawę lokaty dopiero za półtora miesiąca. Wznowienie rozgrywek STATSCORE Futsal Ekstraklasy zaplanowano na drugi weekend lutego. Mecze ligowe można oglądać na platformie WP Pilot.

Śmiałe marzenia Dremana. "Jesteśmy ponad celem postawionym przez zarząd"

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)