Wielki powrót Tigera Woodsa. Świat zachwycony formą legendy na The Open 2018

W 2017 roku więcej mówiło się o końcu kariery Tigera Woodsa, niż o jego powrocie na szczyt. Amerykanin był aresztowany za jazdę pod wpływem alkoholu, przeszedł wiele operacji. Teraz jednak Woods zachwyca wszystkich podczas turnieju The Open.

Jakub Madej
Jakub Madej
Tiger Woods otoczony przez kibiców podczas Vispar Championship (marzec 2018) Getty Images / Michael Reaves / Tiger Woods otoczony przez kibiców podczas Vispar Championship (marzec 2018)
Jeden z najpopularniejszych golfistów na całym świecie, Tiger Woods, z pewnością wolałby zapomnieć o wydarzeniach z 2017 roku. Najpierw w maju został aresztowany za jazdę pod wpływem używek, za co później sąd skazał go na rok w zawieszeniu. Utytułowany golfista został również zobowiązany do uczestnictwa w programie leczenia uzależnień od narkotyków.

W lipcu ubiegłego roku Woods znalazł się na 1005. miejscu w oficjalnym, światowym rankingu golfistów, co było jego najgorszym wynikiem w karierze. To jednak nie był koniec zmartwień Amerykanina. Przeszedł on szereg operacji, które pomogły mu wrócić do pełni zdrowia.

- Ależ to ironia losu. Gdyby mi ktoś kilka miesięcy temu powiedział, że tutaj zagram i będę miał szansę na wygraną, to uznałbym go za szaleńca - mówił w kwietniu przed turniejem Masters Tournament 2018 Woods.

ZOBACZ WIDEO Marcin Gortat: Nie ma nic lepszego od gry w domu

Wszystko wskazuje jednak na to, że 42-latek może powrócić w wielkim stylu do sportu, w którym odniósł ogromny sukces. Podczas turnieju The 2018 Open Championship Tiger Woods prezentuje wysoką formę i odrabia straty z pierwszych dni rozgrywek.Pula nagród w tegorocznej edycji turnieju The Open wynosi aż 10,5 mln dolarów. Zwycięzca zgarnie niecałe 2 mln dolarów.

The Open to najstarszy z czterech głównych, męskich turniejów golfowych. Jest jedynym turniejem tego rodzaju rozgrywanym poza Stanami Zjednoczonymi. Pierwsze rozgrywki spod szyldu The Open odbyły się w 1860 roku.

Świat zachwyca się świetnymi wynikami Woodsa, który odnotowuje najlepsze statystyki od 2011 roku, które są również najlepszymi podczas trwającego w Szkocji turnieju.Decydujący dla Woodsa będzie ostatni, czwarty dzień rozgrywek. Wtedy też okaże się, czy legendzie tego sportu uda się nadrobić stratę z pierwszych dni i zająć miejsce na podium.

Czy Tiger Woods zwycięży tegoroczną odsłonę The Open?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×