Chwile grozy przed meczem Niemców. Pełno straży pożarnej

Tuż przed meczem mistrzostw świata Niemiec z Danią w hokeju na lodzie wybuchł ogromny chaos. Wszystko za sprawą pożaru na obiekcie w Helsinkach. Potrzebna była natychmiastowa ewakuacja. Ostatecznie spotkanie udało się rozegrać.

Artur Babicz
Artur Babicz
Pożar przed meczem Niemcy - Dania w mistrzostwach świata w hokeju na lodzie Twitter / Pożar przed meczem Niemcy - Dania w mistrzostwach świata w hokeju na lodzie
Do dantejskich scen doszło przed meczem Niemiec z Danią w ramach fazy grupowej mistrzostw świata w hokeju na lodzie. Na 30 minut przed rozpoczęciem spotkania włączył się alarm przeciwpożarowy, a to oznaczało, że wszyscy natychmiast muszą opuścić obiekt w Helsinkach.

Momentalnie w pobliżu hali zebrało się kilka zastępów straży pożarnej. Natomiast pod obiektem siedziały zdezorientowane obie reprezentacje - w tym zawodnicy w pełnym ekwipunku, ze strojami meczowymi i łyżwami na nogach. Ostatecznie mały pożar udało się zlokalizować i szybko ugasić.

Według informacji przekazanych przez IIHF nikt nie ucierpiał w tym incydencie. Co więcej, chociaż początkowo wydawało się, że meczu nie da się rozegrać w czwartek, to ostatecznie było to możliwe. Jednakże spotkanie rozpoczęło się z 100-minutowym opóźnieniem.

W opóźnionym meczu lepsi okazali się Niemcy. Nasi zachodni sąsiedzi wygrali 1:0 po trafieniu Marca Michaelisa. Na wyróżnienie w tym starciu zasłużył również niemiecki bramkarz - Philipp Grubauer, który powstrzymał aż 18 strzałów reprezentacji Danii. Dla Niemiec była to trzecia wygrana w ich czwartym spotkaniu grupy A na mistrzostwach świata w Finlandii.

Zobacz także: Ten obiekt Rosjanie chcieli wykorzystać do propagandy
Zobacz także: Zerwali umowę z Rosjanami. Zostawili na stole fortunę

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Świątek zajrzała do pucharu, a tam... Musisz obejrzeć to nagranie
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×