Zakazali im wywieszenia ukraińskiej flagi. Obeszli to w mistrzowski sposób!

W Finlandii trwają mistrzostwa świata elity w hokeju na lodzie. Czescy kibice wywiesili flagę Ukrainy - jako wyraz wsparcia dla kraju walczącego z rosyjskim agresorem. Szybko im ją usunięto. Na kolejnym meczu znaleźli pomysłowe rozwiązanie. Zobacz!

Michał Fabian
Michał Fabian
fragment meczu Czechy - Rosja na MŚ elity, na małym zdjęciu: flagi wywieszone przez kibiców reprezentacji Czech East News / Jussi Nukari/Lehtikuva/AFP / Twitter/JiriPriban / Na zdjęciu: fragment meczu Czechy - Rosja na MŚ elity, na małym zdjęciu: flagi wywieszone przez kibiców reprezentacji Czech
Podczas sobotniego meczu reprezentacji Czech z Norwegią - na hokejowych mistrzostwach świata elity w Finlandii - doszło do przykrego incydentu. Czescy kibice wywiesili (pomiędzy dwiema flagami swojego kraju) flagę Ukrainy, chcąc w ten sposób wesprzeć kraj bohatersko walczący z Rosją. Szybko jednak została usunięta przez organizatorów.

- Wisiała pięć minut, a później ściągnęli ją bez żadnego wyjaśnienia - mówił jeden z kibiców cytowany przez portal idnes.cz. Później światowa federacja hokejowa (IIHF) sprecyzowała, że zakazane jest wywieszanie flag krajów, które nie uczestniczą w turnieju (Ukraina gra w dywizji 1B, czyli na trzecim szczeblu w hokejowej hierarchii).

Ale kibice z Czech się nie poddali. W poniedziałek ich reprezentacja rozgrywała kolejne spotkanie w Nokia Arenie w Tampere, tym razem z USA.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Nadal zachwycił kibiców. To trzeba zobaczyć!

Ponownie wywiesili dwie flagi Czech, a pośrodku biały transparent z napisami w języku angielskim: "Kolor niebieski" (u góry), "Kolor żółty" (na dole), a także "Wyobraź sobie" (pośrodku).

Dodajmy, że na czeskich flagach znalazły się wymowne napisy. "Sierpień 1968" oraz "Luty 2022" (ten pierwszy symbolizował interwencję wojsk Układu Warszawskiego w Czechosłowacji, drugi zaś rosyjską inwazję na Ukrainę), a także fragment piosenki, którą śpiewano w Czechach i na Słowacji we wspomnianym 1968 r. ("Idź do domu Iwanie, czeka na ciebie Natasza").

Zobacz ukraińską flagę podczas meczu Czechy - Norwegia. Wisiała króciutko

A tak czescy kibice rozwiązali sprawę w meczu z USA (zdjęcie pokazał Jiri Priban)

Czytaj także: Rosyjski komentator "odleciał". Żenująca reakcja na "popis" 10-latka
Czytaj także: Rosjanin występuje w NHL. Tak traktują go Amerykanie

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×