Gaborik, Garon i Hartnell najlepszymi zawodnikami minionego tygodnia w lidze NHL

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Prawoskrzydłowy Minnesoty Wild - Marian Gaborik, bramkarz Edmonton Oilers - Mathieu Garon oraz lewoskrzydłowy Philadelphi Flyers - Scott Hartnell zostali uznani najlepszymi zawodnikami minionego tygodnia.

Najlepszym graczem minionego tygodnia uznano czeskiego hokeistę Minnesoty Wild występującego na pozycji prawego skrzydłowego - Mariana Gaborika. W ostatnich 3 spotkaniach Gaborik zanotował na swoje konto 4 trafienia i 3 asysty - 7 punktów.

Zawsze jest miło zostać wyróżniony, tym bardziej, że cenię sobie tą nagrodę. - powiedział na konferencji w poniedziałek Gaborik. Zawsze ma to miejsce gdy wygrywamy, i jest to bardzo istotna rzecz, która motywuję - dodał 25-letni zawodnik.

Ostatnie spotkania:

13 styczeń Minnesota Wild - Phoenix Coyotes 1 gol, 1 asysta

11 styczeń Minnesota Wild - Chicago Blackhawks 2 gole

10 styczeń Minnesota Wild - Detroit Red Wings 1 gol, 2 asysty

Drugim graczem poprzedniego tygodnia wybrano bramkarza Edmonton Oilers - Mathieu Garon'a. 30-letni golkiper z Kanady spisywał się w poprzednich spotkaniach znakomicie i to dzięki niemu Oilers powrócili na drogę zwycięstw. W trzech ostatnich meczach Garon puścił zaledwie 3 bramki co daje średnio 1 gol na mecz. Warto też dodać, iż rywale oddali aż 94 strzały na bramkę.

Trzecie miejsce przypadło zawodnikowi Philadelphii Flyers występującemu na pozycji lewego skrzydłowego - Scott Hartnell. 25-letni hokeista urodzony w Reginie w 4 spotkaniach minionego tygodnia zaliczył aż 8 punktów. Najbardziej udany był dla tego gracza był pojedynek z New York Rangers, kiedy to Kanadyjczyk zanotował 3 trafienia.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)