Tygrysy lepsze od Cracovii. Kuriozalny gol

Comarch Cracovia rozpoczęła w piątek rywalizację w tegorocznej edycji Hokejowej Ligi Mistrzów. Krakowianie nie zdobyli bramki i punktu, bowiem przegrali u siebie z niemieckim Straubing Tigers 0:4.

Rafał Smoliński
Cody Lampl (z lewej) i Daniel Krejci (z prawej) PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: Cody Lampl (z lewej) i Daniel Krejci (z prawej)
Dzięki triumfowi w Pucharze Kontynentalnym Comarch Cracovia dołączyła do mistrza Polski, GKS-u Katowice, w fazie grupowej Hokejowej Ligi Mistrzów i tym samym w rozgrywkach startują dwa zespoły z naszego kraju. W piątek krakowianie zmierzyli się ze Straubing Tigers i przegrali wyraźnie 0:4.

Niemcy osiągnęli znaczną przewagę w liczbie oddanych strzałów (40-21), ale przez dłuższy czas rezultat był bezbramkowy. Pod koniec pierwszej i na początku drugiej tercji to gospodarze mieli wielką szansę, lecz nie wykorzystali podwójnej przewagi.

Na pierwsze trafienie trzeba było poczekać do 24. minuty, a uzyskał je Marcel Brandt, który oddał świetny strzał spod niebieskiej linii. Na 2:0 "Tygrysy" podwyższyły w 38. minucie w kuriozalnych okolicznościach. Taylor Leier starał się minąć obrońców Cracovii, a słoweński bramkarz Rok Stojanović interweniował tak niefortunnie, że przy próbie wybicia nie trafił kijem w zmierzający w jego kierunku krążek. Pod koniec drugiej tercji goście trafili jeszcze na 3:0, bo o "gumę" ambitnie powalczył Stephan Daschner i wykorzystał błąd defensywy.

W trzeciej części spotkania hokeiści Comarch Cracovii mieli swoje szanse. Amerykański bramkarz Hunter Miska nie dał się jednak zaskoczyć i zachował czyste konto. Jego koledzy z pola ustalili rezultat spotkania w 49. minucie. Taylor Leier znalazł się pod bramką i wykorzystał okres gry w przewadze.

Comarch Cracovia przegrała wyraźnie pierwszy mecz, ale nie zajmuje ostatniego miejsca w grupie F. Mistrzowie Szwecji Färjestad Karlstad rozgromili w piątek EC Villacher SV aż 7:0. To właśnie Austriacy przylecą do Krakowa już w najbliższą niedzielę.

Comarch Cracovia - Straubing Tigers 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Bramki: Marcel Brandt 24', Taylor Leier 38' i 49', Stephan Daschner 40'