Ogromna sensacja w US Open!

Kolejna tenisistka ze światowej czołówki odpadła z wielkoszlemowego US Open 2022 w Nowym Jorku! Rozstawiona z numerem czwartym Paula Badosa została pokonana przez Chorwatkę Petrę Martić. Z dużych opresji wyszła Szwajcarka Belinda Bencić.

Paula Badosa PAP/EPA / SARAH YENESEL / Na zdjęciu: Paula Badosa
Z czterech najwyżej rozstawionych tenisistek w US Open pozostała już tylko Iga Świątek. W środę odpadły Estonka Anett Kontaveit (nr 2) i Greczynka Maria Sakkari (nr 3). W czwartek ich los podzieliła Paula Badosa (WTA 4). Hiszpanka przegrała 7:6(5), 1:6, 2:6 z Petrą Martić (WTA 54).

W trwającym dwie godziny i sześć minut meczu Martić zaserwowała 10 asów i zdobyła 23 z 38 punktów przy siatce. Obroniła sześć break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z 12 szans. Chorwatce naliczono 35 kończących uderzeń przy 19 niewymuszonych błędach. Badosie naliczono 30 piłek wygranych bezpośrednio i 31 pomyłek.

Martić odniosła siódme zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu, trzecie w 2022 roku. W Rzymie odprawiła Estonkę Anett Kontaveit, a w Wimbledonie była lepsza od Jessiki Peguli. Kolejną rywalką Chorwatki będzie Wiktoria Azarenka (WTA 26), która pokonała 6:2, 6:3 Martę Kostiuk (WTA 65). Obie tenisistki miały po dziewięć break pointów. Dwukrotna mistrzyni Australian Open (2012, 2013) dwa razy oddała podanie, a uzyskała pięć przełamań. W US Open trzy razy grała w finale (2012, 2013, 2020).

Belinda Bencić (WTA 13) zwyciężyła 3:6, 7:5, 6:2 Soranę Cirsteę (WTA 37). Szwajcarka odrodziła się ze stanu 3:6, 3:5. W trwającym dwie godziny i 27 minut meczu mistrzyni olimpijska zaserwowała sześć asów i zdobyła 37 z 50 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Posłała 32 kończące uderzenia przy 28 niewymuszonych błędach. Cirstei zanotowano 27 piłek wygranych bezpośrednio i 34 pomyłki.

Jessica Pegula (WTA 8) wygrała 6:4, 6:4 z Alaksandrą Sasnowicz (WTA 32). W ciągu 79 minut Amerykanka posłała sześć asów i wywalczyła 29 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z 10 break pointów. Petra Kvitova (WTA 21) zameldowała się w III rundzie bez wychodzenia na kort. Dwukrotna triumfatorka Wimbledonu (2011, 2014) miała zmierzyć się z Anheliną Kalininą (WTA 47), ale Ukrainka wycofała się.

Jule Niemeier (WTA 108) pokonała 6:4, 6:3 Julię Putincewą (WTA 38). W pierwszym secie Kazaszka wyszła na 3:0, by stracić sześć z siedmiu kolejnych gemów. W drugiej partii prowadziła 3:2, ale nie zdobyła już żadnego gema.