Sensacja była o krok! Mistrz Polski postraszył triumfatora Ligi Mistrzów

Wielkie emocje na lodowisku Jantor. Kibice, którzy wybrali się na mecz pierwszej kolejki Hokejowej Ligi Mistrzów, zobaczyli świetne widowisko. GKS Katowice zaskoczył szwedzką ekipę Rögle BK, która w zeszłym sezonie triumfowała w tych rozgrywkach.

Rafał Smoliński
hokeiści GKS-u Katowice PAP / Tomasz Wiktor / Na zdjęciu: hokeiści GKS-u Katowice
Początek spotkania nie należał do mistrzów Polski. Już w 23. sekundzie gola dla przyjezdnych zdobył Tony Sund. Odpowiedź przyszła jednak już w kolejnej akcji, a wyrównujące trafienie uzyskał Brandon Magee. Potem w 6. minucie bramkę strzelił Grzegorz Pasiut i premierowa odsłona zakończyła się wynikiem 2:1.

W drugiej tercji hokeiści obu zespołów nie oddali zbyt wielu celnych strzałów. KH GKS Katowice zdołał jednak podwyższyć prowadzenie. Dwójkową akcję z 25. minuty wykończył Bartosz Fraszko. Potem kolejną szansę miał Magee, ale szwedzki bramkarz Calle Clang "zamroził" krążek.

Po dwóch partiach gospodarze prowadzili 3:1, lecz nie utrzymali przewagi. Otwarcie trzeciej tercji było kapitalne w wykonaniu Rögle BK. W 42. minucie kontaktową bramkę zdobył Riley Sheen, a po 121 sekundach był już remis za sprawą Adama Tambelliniego. Po wznowieniu gry Szwedzi jeszcze raz przejęli krążek w strefie neutralnej, a Riley Sheen po raz drugi pokonał Johna Murraya.

Teraz goście prowadzili 4:3, ale katowiczanie nie zamierzali się poddawać. Do remisu doprowadził w 47. minucie Hampus Olsson, który wykorzystał błąd defensywy i dobił krążek po swoim wcześniejszym strzale. Rezultat 4:4 utrzymał się zaledwie przez 30 sekund. Samuel Jonsson przymierzył spod niebieskiej linii i Murray skapitulował po raz piąty.

GKS Katowice przegrał ostatecznie z Rögle BK 4:5. W drugim spotkaniu grupy D drużyna ZSC Lions z Zurychu rozgromiła 7:1 węgierski Fehervar AV19. To właśnie Szwajcarzy przyjadą do Katowic już w najbliższą sobotę.

W tegorocznej edycji Hokejowej Ligi Mistrzów zagrają dwie polskie drużyny. Comarch Cracovia, która uzyskała prawo startu po triumfie w Pucharze Kontynentalnym, przystąpi do rywalizacji w piątek. Na jej drodze stanie niemiecki zespół Straubing Tigers.

GKS Katowice - Rögle BK 4:5 (2:1, 1:0, 1:4)
Bramki: 0:1 Tony Sund 1', 1:1 Brandon Magee 1', 2:1 Grzegorz Pasiut 6', 3:1 Bartosz Fraszko 25', 3:2 Riley Sheen 42', 3:3 Adam Tambellini 44', 3:4 Riley Sheen 45', 4:4 Hampus Olsson 47', 4:5 Samuel Jonsson 48'.