Nowy zawodnik GKS-u Tychy. To doświadczony Czech

Działacze GKS-u Tychy zakontraktowali nowego zawodnika. Jest nim 34-letni obrońca Jan Jaroměřský, który związał się z tyszanami rocznym kontraktem.

HOKEJ.NET
HOKEJ.NET
hokeiści GKS-u Tychy Newspix / Na zdjęciu: hokeiści GKS-u Tychy
Jaroměřský swoje pierwsze hokejowe kroki stawiał w BK Mladzie Bolesław, gdzie także po raz pierwszy posmakował seniorskiego hokeja na drugim szczeblu rozgrywkowym w Czechach.

W swojej karierze spędził aż 9 sezonów na zapleczu czeskiej extraligi. Przez ten czas rozegrał 248 spotkań, w których zdobył 18 bramek i 63 asysty oraz wypadł na +12 w klasyfikacji plus/minus.

Momentem zwrotnym w jego karierze było natomiast przejście do HC Ołomuńca w sezonie 2013/14, który wówczas występował jeszcze na zapleczu extraligi. W tym samym sezonie wywalczył z drużyną awans do wyższej ligi, gdzie z Ołomuńcem spędził kolejne pięć sezonów.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: zaryzykował i się udało! Cudowny gol w Niemczech
Od 2020 roku przyszło mu grać natomiast w drużynie z Aronem Chmielewskim. W minionym sezonie natomiast miał okazję wystąpić w trzech klubach.

Poza nominalną drużyną z Trzyńca, w której w 26 meczach zdobył 3 asysty oraz wypadł na 0 w klasyfikacji plus/minus, rozegrał też 7 meczów w farmerskiej drużynie HC Frýdek-Místek notując 2 asysty i -1 w klasyfikacji plus/minus, a pod koniec sezonu został wypożyczony do HC Pilzna, gdzie rozegrał dotąd 7 spotkań, w których zdobył bramkę i asystę oraz wypadł na +1 w klasyfikacji plus/minus.

Czytaj także:
W takim składzie Polacy powalczą o awans do elity
Skandal w NHL. W pokoju Rosjanina odnaleziono odurzoną Ukrainkę

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×