Znamy pary ćwierćfinałowe mistrzostw świata. Będzie hit!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / KIMMO BRANDT / Na zdjęciu: hokeiści reprezentacji USA
PAP/EPA / KIMMO BRANDT / Na zdjęciu: hokeiści reprezentacji USA
zdjęcie autora artykułu

We wtorek dobiegła końca faza grupowa hokejowych mistrzostw świata elity. Po rozstrzygnięciu ostatniego meczu wyłonione zostały pary ćwierćfinałowe. Emocji na pewno nie zabraknie!

Do ćwierćfinału zakwalifikowały się po cztery najlepsze zespoły z Grupy A i B. W Tampere awans wywalczyły ekipy USA, Szwecji, Finlandii i Niemiec. Natomiast w Rydze dopięły swego reprezentacje Szwajcarii, Kanady, Łotwy i Czech.

Znamy już pary ćwierćfinałowe. Zwycięzcy Grupy A, czyli Amerykanie, zmierzą się z Czechami. Natomiast Szwajcarów, którzy wygrali zmagania w Grupie B, czeka starcie z Niemcami.

Emocjonująco zapowiadają się oba mecze ze współgospodarzami. Prawdziwy hit będzie miał miejsce w Tampere, gdzie Finowie zagrają z Kanadyjczykami. Z kolei w Rydze dzielni Łotysze będą chcieli zatrzymać Szwedów.

Wszystkie ćwierćfinały zostaną rozegrane w czwartek (25 maja). Ich zwycięzcy powalczą o medale tegorocznych mistrzostw świata w hali Nokia Arena w Tampere. Tutaj odbędą się półfinały (sobota, 27 maja) oraz finał i mecz o trzecie miejsce (niedziela, 28 maja).

Pary ćwierćfinałowe MŚ elity (czwartek, 25 maja): USA - Czechy, Nokia Arena w Tampere, godz. 15:20 Szwajcaria - Niemcy, Arena Riga w Rydze, godz. 15:20 Kanada - Finlandia, Nokia Arena w Tampere, godz. 19:20 Szwecja - Łotwa, Arena Riga w Rydze, godz. 19:20

Czytaj także: Młode wilki. Trio, które daje nadzieję na przyszłość Wreszcie szansa dla polskiego hokeja. Prezes PZHL: Czekam na decyzje resortu

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro szaleje! "Mamba na koniec"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty