Owieczkin odznaczony przez Putina. A jeszcze niedawno miał usunąć wspólne zdjęcie

O tym, że jest pupilem Władimira Putina wiadomo nie od dziś. Teraz rosyjski dyktator zdecydował się odznaczyć jednego z najlepszych reprezentantów swojego kraju, jakim jest bez wątpienia Aleksandr Owieczkin.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Aleksandr Owieczkin i Władimir Putin Getty Images / Mark Blinch / materiały prasowe / kremlin.ru / Aleksandr Owieczkin i Władimir Putin
"Owieczkin dekretem Putina otrzymał Odznaczenie Prezydenta Rosji" - informuje rosyjski serwis sports.ru.

Oświadczenie w tej sprawie wydał rosyjski klub Dynamo Moskwa, którego jest wychowankiem. "Trzykrotny mistrz świata, zdobywca Pucharu Stanleya, dwukrotny mistrz kraju Aleksander Owieczkin został nagrodzony podziękowaniami Prezydenta Federacji Rosyjskiej" - czytamy.

Czy to duże zaskoczenie? W ogóle. Można nawet powiedzieć, że żadne. Aleksandr Owieczkin to jeden z ulubieńców rosyjskiego dyktatora.

37-letni hokeista Washington Capitals w zawodowej lidze NHL również od dawna nie kryje swojej sympatii wobec Putina. Wystarczy wejść w media społecznościowe zawodnika, gdzie w zdjęciu profilowym ma wspólne zdjęcie z prezydentem Rosji.

I o nim było swego czasu bardzo głośno. Owieczkin planował je usunąć po inwazji Rosji na Ukrainę, ale...

Ostatecznie tego nie zrobił. Jak tłumaczył, ze strachu. - Gdybym to zrobił, byłby to sygnał, że występuję przeciwko Putinowi. Moja rodzina byłaby wtedy w niebezpieczeństwie - powiedział, a cytuje go "New York Times".

Faktem jest, że Owieczkin po rozpoczęciu wojny zaapelował o pokój, ale nigdy nie potępił Putina. Teraz - po otrzymaniu odznaczenia - z pewnością nie ma co liczyć na takowe.

Zobacz także:
Uwielbia Putina. Zaczęła grozić międzynarodowej federacji
Legendarny sportowiec zwrócił się do Sabalenki. "To tylko twoja decyzja"

ZOBACZ WIDEO: Awantura w Moskwie. Jurkowski zdradza, co się działo po walce Błachowicza
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×