Rewolucja. Lawina odejść z Cracovii

Szefostwo Comarch Cracovii poinformowało, którzy zawodnicy w przyszłym sezonie nie będą występować w ekipie "Pasów". Na liście przedstawionej przez klub widnieje 15 nazwisk.

HOKEJ.NET
HOKEJ.NET
hokeiści Comarch Cracovii WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: hokeiści Comarch Cracovii
Ekipę spod Wawelu opuszczają dwaj bramkarze: Rok Stojanovič i David Zabolotny. "Zabol", o czym już informowaliśmy, przenosi się do EHC Freiburg, który występuje na co dzień w DEL2.

Z krakowskiego zespołu odchodzi też sześciu obrońców: Saku Kinnunen, Roman Graborenko, Martin Bdžoch, Jakub Šaur, Daniel Krejčí i Patrik Husák. Ten ostatni w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy HC Stadionu Litomierzyce.

Przy Siedleckiego 7 dłużej nie będą też występować Vojtěch Polák, Jack Walker, Erik Němec, Marek Račuk, Robert Arrak, Roman Rác i Vojtěch Tomi. Trzej ostatni mają już nowe kluby. Arrak dołączył do JKH GKS-u Jastrzębie, Rác związał się z GKS-em Tychy, a Vojtěch Tomi do HC Żubr Przerów.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: fenomenalny strzał w Ameryce Południowej. Prawdziwe "golazo"!

Ważne kontrakty z krakowskim klubem posiadają: Łukasz Hebda, Michał Jaracz, Szymon Bieniek, Alan Łyszczarczyk, Patryk Wronka, Mateusz Michalski, Mateusz Bezwiński, Fabian Kapica, Karol Sterbenz i Krystian Mocarski.

- Pozostali zawodnicy otrzymali propozycję przedłużenia umów i aktualnie są na etapie negocjacji z klubem. O ich wynikach będziemy informować na bieżąco - informują działacze Cracovii.

W tym gronie są między innymi:Jiří Gula, Aleš Ježek, Damian Kapica, Radosław Sawicki, Sebastian Brynkus iMartin Kasperlík.

Czytaj także:
Mógł zostać w Polsce gwiazdą. Wybrał zupełnie inną drogę
Poślubił Polkę. Teraz mówi "tak" polskiej kadrze

W kolejnym sezonie Cracovia zostanie mistrzem Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×