Znamy tożsamość zatrzymanego sportowca. To hokeista, miał szpiegować dla Rosji

Znamy tożsamość rosyjskiego sportowca zatrzymanego za szpiegostwo. Według ustaleń "Rzeczpospolitej" to 20-letni hokeista Zagłębia Sosnowiec Maksim S. Przebywał w naszym kraju od prawie dwóch lat.

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
Flaga Rosji Getty Images / Maksim Konstantinov/SOPA Images/LightRocket / Na zdjęciu: Flaga Rosji
20-letni Maksim S. był hokeistą Zagłębie Sosnowiec od października 2021r. Wiele wskazuje na to, że poza grą miał także inne zajęcia. Został zatrzymany przez ABW, w śledztwie, które dotyczy siatki szpiegowskiej współpracującej z rosyjskimi służbami.

To jeden z 14 zatrzymanych ws. siatki szpiegów działających na terenie naszego kraju. Maksim S. miał się zajmować m.in. rozpoznawaniem infrastruktury kolejowej. To właśnie pociągami często docierała pomoc, także militarna, dla walczącej z okupacją rosyjską Ukrainy.

"Na terenie Polski przeprowadzał czynności polegające m.in. na rozpoznawaniu infrastruktury krytycznej w kilku województwach. Na bieżąco informował zleceniodawców o wynikach prowadzonego rozpoznania, za które otrzymywał wynagrodzenie" - napisała Prokuratura Krajowa.

Zatrzymaniem na Twitterze pochwalił się sam Zbigniew Ziobro. "Schwytano szpiega, który działał pod płaszczykiem sportowca. Rosjanin był zawodnikiem 1-ligowego klubu. To już 14 zatrzymany członek rozpracowanej przez nas siatki szpiegowskiej" - napisał minister sprawiedliwości.

Sąd zastosował areszt w przypadku 20-latka. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej: Rosyjski szpieg zatrzymany w Polsce. To zawodowy sportowiec

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Czy Rosjanie powinni mieć zakaz występowania w polskich ligach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×