Rosyjski szpieg zatrzymany w Polsce. To zawodowy sportowiec

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Pixabay / Na zdjęciu: rosyjska flaga
Materiały prasowe / Pixabay / Na zdjęciu: rosyjska flaga
zdjęcie autora artykułu

Prokuratura krajowa poinformowała o zatrzymaniu kolejnego Rosjanina, któremu postawiono zarzuty udziału w siatce szpiegowskiej działającej w Polsce. "Zatrzymany to zawodowy sportowiec I-ligowego klubu" - czytamy.

W tym artykule dowiesz się o:

"Schwytano szpiega, który działał pod płaszczykiem sportowca. Rosjanin był zawodnikiem 1-ligowego klubu. To już 14 zatrzymany członek rozpracowanej przez nas siatki szpiegowskiej" - poinformował na Twitterze w piątkowy poranek prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Oficjalny komunikat pojawił się również na stronie Prokuratury Krajowej. "W toku śledztwa ustalano że zatrzymany to zawodowy sportowiec I-ligowego klubu. Na terenie Polski przeprowadzał czynności polegające m.in. na rozpoznawaniu infrastruktury krytycznej w kilku województwach. Na bieżąco informował zleceniodawców o wynikach prowadzonego rozpoznania, za które otrzymywał wynagrodzenie" - napisano.

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali mężczyznę na terenie woj. śląskiego. Wiadomo, że Rosjanin przebywał w Polsce od października 2021 roku. Więcej szczegółów nie podano do publicznej wiadomości. Z kolei według informacji RMF FM, podejrzanym jest 20-letni hokeista.

Zatrzymany został objęty środkiem zapobiegawczym w postaci tymczasowego aresztowania. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo dotyczy siatki szpiegowskiej, która ma współpracować z rosyjskimi służbami specjalnymi. W sprawie zatrzymano już 14 osób.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: popisy córki gwiazdy tenisa

Czytaj też: -> Rosyjski mistrz nie kryje oburzenia. Przedstawił absurdalne żądanie -> Rosjanie na Euro 2024?! UEFA zabrała głos

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)