Deklasacja! Polacy rozbili rywali tuż przed turniejem o igrzyska

Reprezentacja Polski przygotowuje się do turnieju prekwalifikacyjnego do IO. W meczu towarzyskim w Sosnowcu Biało-Czerwoni rozbili Koreę Południową 6:0. Już w pierwszej tercji padło pięć goli.

Łukasz Witczyk
radość hokeistów reprezentacji Polski PAP / Jarek Praszkiewicz / Na zdjęciu: radość hokeistów reprezentacji Polski
Był to pięćsetne zwycięstwo w historii hokejowej reprezentacji Polski. Jubileusz został uczczony najlepiej jak tylko się da. Polacy nie dali żadnych szans rywalowi, z którym w przeszłości toczyła zacięte i wyrównane boje. Biało-Czerwoni już w pierwszej tercji wybili gościom z głów jakiekolwiek marzenia o dobrym wyniku.

W 4. minucie Polsce prowadzenie dał Bartłomiej Jeziorski, który wpakował krążek do bramki rywali po akcji Krystiana Dziubińskiego i Marcina Kolusza. Po dziesięciu minutach gry na tablicy wyników było 2:0 po trafieniu "Profesora" Grzegorza Pasiuta. Lider i niedawny kapitan GKS-u Katowice wykorzystał grę w przewadze, a po kilku chwilach po raz drugi cieszył się z gola.

W końcówce pierwszej tercji Polacy dobili jeszcze swoich przeciwników za sprawą Krystiana Dziubińskiego i Patryka Krężołka. Po końcowej syrenie było 5:0 dla Biało-Czerwonych. Koreańczycy nie byli w stanie odpowiedzieć niczym na grę naszej kadry.

W Sosnowcu padł jeszcze jeden gol. W trzeciej tercji wynik spotkania ustalił Bartosz Fraszko. Polska w swoim jubileuszowym spotkaniu odniosła wygraną 6:0. To dobry prognostyk przed turniejem prekwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. W nich rywalami będą Estonia (8 lutego), Ukraina (9 lutego) i właśnie Korea Południowa (11 lutego).

Reprezentacja Polski - Reprezentacja Korei Południowej 6:0 (5:0, 0:0, 1:0)
1:0 - Jeziorski 4'
2:0 - Pasiut 10'
3:0 - Pasiut 16'
4:0 - Dziubiński 17'
5:0 - Krężołek 19'
6:0 - Fraszko 43'

Powiedział żonie, że nie chce wychodzić na miasto. "Wydawało mi się, że jestem pod obserwacją"