Czeska policja wzmacnia kontrole na MŚ. W mieście, gdzie grają Polacy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Vladimir Prycek / Słowaccy fani na MŚ elity
PAP / Vladimir Prycek / Słowaccy fani na MŚ elity
zdjęcie autora artykułu

W piątym meczu hokejowych mistrzostw świata elity Polacy zagrają w Ostrawie z reprezentacją USA. Biało-Czerwonych na wcześniejszych meczach wspierała spora grupa fanów. Tym razem pod halą i w strefie kibica mogą panować inne warunki. Dlaczego?

W piątek (17 maja) reprezentacja Polski powalczy o sensację, bo tak trzeba byłoby nazwać ewentualne urwanie punktów Amerykanom. Dodajmy, że podopieczni Roberta Kalabera do tej pory nie poczuli jeszcze smaku zwycięstwa na MŚ elity.

Czy uda się przełamać? Tego na chwilę obecną nie wiemy. Pewne jest natomiast, że pod halą w Ostrawie, gdzie odbędzie się spotkanie, a także w pobliskiej strefie kibica, szykuje się wzmożona kontrola. Dotyczyć będzie to wszystkich fanów.

Skąd taka decyzja? Czeska policja wzmocniła kontrole podczas hokejowych mistrzostw świata, a dotyczy to zwłaszcza Ostrawy, gdzie gra reprezentacja Słowacji - przekazał rzecznik policji, Jozef Bocan, cytowany przez novinky.cz.

Wszystko spowodowane jest środowymi wydarzeniami w miejscowości Handlova. Tam - przed Domem Kultury - postrzelony został premier Słowacji, Robert Fico. Gdy wyszedł przywitać się z mieszkańcami, w jego kierunku oddano pięć strzałów. Dwa doszły celu.

Czesi już od czwartku solidnie monitorują sytuację i możliwe zagrożenia. Tym bardziej, że w sieci pojawił się głosy... poparcia dla zamachowca. Większe patrole policyjne pojawiły się nie tylko pod halą sportową (reprezentacja Słowacji występuje w Ostrawie), ale także pod słowacką ambasadą w Pradze. - Chodzi głównie o zwiększoną czujność, ponieważ nadal nie mamy informacji, aby podobny atak zagrażał naszemu terytorium - przekazał rzecznik.

Jak wyglądało to dotychczas? Do strefy kibica (fan zone) wchodzi się przez bramki. Przy każdej z nich są ochroniarze, którzy czasami poproszą o pokazanie zawartości torebek czy saszetek. Podczas wejścia już na sam mecz - podobnie, jak na lotnisku - wszystkie metalowe rzeczy należy włożyć do pudełka w celu puszczenia ich przez skaner. Tak było jeszcze przed zamachem na słowackiego premiera. W piątek polscy kibice przekonają się, czy Czesi zaostrzą kontrole.

Mecz reprezentacji Polski z USA rozegrany zostanie w piątek (17 maja) w Ostrawie. Początek zaplanowano na godzinę 20:20. Transmisja w Polsacie Sport, a tekstową relację "na żywo" przeprowadzi portal WP SportoweFakty (-->> TUTAJ).

Zobacz także: Dramat w hotelu kadry Polski. Jego stan pogorszył się w nocy Brutalna diagnoza kadrowicza o polskim hokeju. "Nie mają żadnego poziomu"

ZOBACZ WIDEO: Korzeniowski nie może tylko odcinać kuponów. "Pracuję, aby utrzymywać rodzinę"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty