Brutalna diagnoza kadrowicza o polskim hokeju. "Nie mają żadnego poziomu"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Reprezentacja Polski
PAP / Reprezentacja Polski
zdjęcie autora artykułu

Kacper Maciaś po raz pierwszy bronił barw reprezentacji Polski na mistrzostwach świata. Po spotkaniu ze Słowacją użył mocnych słów ws. polskiego szkolenia. Trudno przejść obojętnie obok jego wywiadu dla Polsatu Sport.

W tym artykule dowiesz się o:

Hokejowa reprezentacja Polski przegrała ze Słowacją 0:4. Ten pojedynek na długo zapamięta Kacper Maciaś. Wszystko dlatego, że zadebiutował on w biało-czerwonych barwach na mistrzostwach świata.

Niestety, generalnie do polskiej kadry dołącza niewielu młodych hokeistów. Dlaczego? 21-latek podczas rozmowy z Polsatem Sport pokusił się o brutalną diagnozę.

Otwarcie wyznał, że "nie ma młodzieży na odpowiednim poziomie". - Moim zdaniem to wszystko zaczyna się od szkolenia - ocenił.

Dał też do zrozumienia, że zagraniczne ośrodki - z których skorzystał razem z bratem Krzysztofem (20 lat - dop. red.)- dają większe możliwości niż polskie kluby.

- Oni (młodzi zawodnicy - dop. red.) mogą nie mieć takich możliwości do rozwoju. Na pewno zaangażowanie mają, ale moim zdaniem szkolenie młodzieży w Polsce nie jest na odpowiednim poziomie, by można było dostarczać hurtowo młodych zawodników do reprezentacji - dodał.

Mocno odniósł się też do polskich rozgrywek juniorskich. - Nasze ligi juniorskie nie mają żadnego poziomu. Trzeba to sobie powiedzieć wprost - wypalił w trakcie telewizyjnego wywiadu.

Maciaś wyraźnie zasugerował, że podstawy polskiego hokeja - jego zdaniem - wyraźnie kuleją.

ZOBACZ WIDEO: Czerkawski po karierze miał mnóstwo zajęć. Teraz zdradza, kim jest dziś

Czytaj także: > Olimpijczyk dostał "dożywocie". Wyszło na jaw, co robił przed latyPrezydent poszedł do kibiców. Nagle zapanowała konsternacja

Źródło artykułu: WP SportoweFakty