NHL: Pingwiny nie zwalniają tempa

Obrońcy Pucharu Stanleya, hokeiści Pittsburgh Penguins wygrali po raz 20. w obecnym sezonie ligi NHL. Przed własną widownią pokonali Colorado Avalanche 4:1, a bohaterem wieczoru był kapitan "Pingwinów" Sidney Crosby, autor dwóch trafień i asysty.

Polska Agencja Prasowa

Obrońcy Pucharu Stanleya - hokeiści Pittsburgh Penguins wygrali po raz 20. w obecnym sezonie ligi NHL. Przed własną widownią pokonali Colorado Avalanche 4:1, a bohaterem wieczoru był kapitan "Pingwinów" Sidney Crosby, autor dwóch trafień i asysty.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gości 1:0, które zapewnił im T.J. Galiardi, któremu podał krążek kanadyjski hokeista urodzony w Zabrzu - Wojtek Wolski. Jeszcze przed końcem pierwszej tercji wyrównał Crosby, a druga była bezbramkowa.

Losy meczu rozstrzygnęły się w trzeciej części gry, w której zawodnicy Penguins zepchnęli rywali do defensywy, uzyskując przewagę w atakach 14:1. Trzy z nich zakończyły się powodzeniem, a celne strzały oddali kolejno: Bill Guerin (asysta Crosby'ego) oraz w ostatniej minucie Jordan Staal i Crosby, którzy trafili do pustej bramki rywali.

Trzy asysty zapisał na swoim koncie Jewgienij Małkin, a Penguins wygrali po raz szósty w ostatnich siedmiu występach, w tym piąty raz z rzędu w Mellon Arena. Mają 40 punktów i zdecydowanie prowadzą w Atlantic Division.

W Filadelfii miejscowi Flyers przegrali 0:3 z Vancouver Canucks, w których szeregach niepokonany był bramkarz Roberto Luongo. Udanie interweniował 38 razy. Na listę strzelców wpisali się jego koledzy: obrońca Willie Mitchell, Alex Burrows i Christian Ehrhoff.

W Waszyngtonie zespół Capitals pokonał Florida Panthers 6:2, wygrywając już po raz trzeci z rywalami z Southeast Division. Do efektownego zwyciestwa poprowadził ich Aleksander Siemin, który strzelił po jednym golu w pierwszej i trzeciej tercji, a także podał krążek Nicklasowi Backstroemowi i Brendanowi Morrisonowi (miał też dwie asysty).

Pozostałe bramki dla stołecznego klubu uzyskali Tomas Fleischmann i Matt Bradley, a rywale odpowiedzieli trafieniami Stephena Weissa i Bryana Allena. Zespół z Florydy poniósł szósta porażkę w ostatnich siedmiu występach.

Natomiast w składzie Capitals znów zabrakło najskuteczniejszego zawodnika tej drużyny Aleksandra Owieczkina, tym razem dyscyplinarnie odsuniętego od występu.

Los Angeles Kings - Ottawa Senators 6:3
San Jose Sharks - St. Louis Blues 2:3 (po karnych)