Czwarte zwycięstwo z rzędu nadmorskiej drużyny - relacja z meczu Aksam Unia Oświęcim - Energa Stoczniowiec Gdańsk

Energa Stoczniowiec Gdańsk pokonała na wyjeździe Aksam Unię Oświęcim. Dzięki zwycięstwu 3:2, podopieczni Andrzeja Słowakiewicza wygrali już czwarty mecz z rzędu i wydaje się, że to Stoczniowiec obok Unii znajdzie się w czołowej ósemce play-off.

Michał Gałęzewski

Początek niedzielnego spotkania w Oświęcimiu to coraz bardziej żywe ataki zawodników znad morza. Oświęcimską bramkę szturmowali między innymi Tomasz Ziółkowski i Marek Wróbel. W ósmej minucie Stocznia wyszła na prowadzenie. Najpierw spod niebieskiej linii uderzał Paweł Benasiewicz, dobijał Aron Chmielewski i było 1:0. Minutę później było już 2:0. Zdobywcą bramki coraz lepiej grający w Polsce Jan Steber.

Później gra się wyrównała i gospodarze zdołali wyrównać. Stało się to dzięki bramce Wojciecha Wojtarowicza po zespołowej akcji. Pod koniec tercji szansę na zdobycie trzeciej bramki dla gdańszczan miał Jarosław Rzeszutko, lecz mu się to nie udało i ta część meczu zakończyła się jednobramkowym zwycięstwem gości. Już w 32 sekundzie drugiej części gry był remis. Katem okazał się tym razem Mariusz Jakubik i mecz zaczął się od nowa.

Ta część meczu nie przyniosła jednak kolejnych bramek, z czego na pewno najbardziej zadowoleni byli Zbigniew Szydłowski i Przemysław Odrobny. Ten pierwszy musiał w tym meczu jednak skapitulować raz jeszcze. Decydującą bramkę zdobył Tomasz Ziółkowski w 43 minucie wykorzystując grę w przewadze. Do końca spotkania atakowały oba zespoły. W ostatniej minucie Szydłowski zszedł z bramki, gra w szóstkę w ataku oświęcimianom nic nie dała i kibice zgromadzeni na hali w Oświęcimiu nie zobaczyli więcej trafień.

Aksam Unia Oświęcim - Energa Stoczniowiec Gdańsk 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
0:1 - Aron Chmielewski (Paweł Benasiewicz, Bartłomiej Wróbel) 8’
0:2 - Jan Steber (Jarosław Rzeszutko) 9’
1:2 - Wojciech Wojtarowicz (Waldemar Klisiak, Mariusz Jakubik) 12’
2:2 - Mariusz Jakubik (Wojciech Wojtarowicz, Adrian Kowalówka 21’
2:3 - Tomasz Ziółkowski (Milan Furo) 43’ 5/4

Aksam Unia: Szydłowski - Gallo, Kowalówka, Klisiak, Jakubik, Wojtarowicz - Cinalski, Javin, Stachura, Tabacek, Bucek - Połącarz, Obstarczyk, Modrzejewski, Adamus, Szewczyk - Krzemień, Sękowski, Kasperczyk, Bibrzycki.

Energa Stoczniowiec: Odrobny - Mat.Rompkowski, Kostecki, Steber, Rzeszutko, Skutchan - Benasiewicz, B.Wróbel, Furo, Ziółkowski, Jankowski - Skrzypkowski, Maciejewski, Mac.Rompkowski, M.Wróbel, Chmielewski.

Kary: Aksam Unia - 20 min, Energa Stoczniowiec - 14 min.