NHL: Zadecydowało 0,9 sekundy, gol i asysta Wolskiego

Obrońcy Pucharu Stanleya hokeiści Pittsburgh Penguins przegrali u siebie z Carolina Hurricanes 2:3. Losy wygranej rozstrzygnęły się na 0,9 sekundy przed końcem dogrywki, kiedy trafił Jamie McBain, zapewniając drużynie gości 30. zwycięstwo w sezonie ligi NHL.

Polska Agencja Prasowa

Zespół z Pittsburgha w ostatnich sześciu występach odniósł dwa zwycięstwa, a poniósł cztery porażki, w tym dwie po dodatkowym czasie gry (za jeden punkt). W sobotę objął prowadzenie w 53. minucie po golu Jewgienija Małkina, ale trzy minuty później wyrównał Joni Pitkanen, doprowadzając do dogrywki.

W pierwszej tercji bramkę dla Hurricanes, obecnie 11. ekipy w Konferencji Wschodniej, uzyskał Zach Boychuk, a w drugiej na 1:1 trafił Jordan Staal, któremu asystował kapitan Penguins Sidney Crosby.

"Pingwiny" zdobyły w sobotę jeden punkt, dzięki czemu utrzymały prowadzenie w Atlantic Division. Z dorobkiem 90 pkt wyprzedzają o dwa New Jersey Devils. Mistrzostwo grupy, zgodnie z regulaminem play off, zapewnia jedno z trzech najwyższych miejsc w Konferencji Wschodniej na starcie w rywalizacji o Puchar Stanleya.

Devils ponieśli dość nieoczekiwaną porażkę u siebie w Newark z St. Louis Blues 0:1, a jedynego gola w meczu zdobył na 13 sekund przed końcem pierwszej tercji Alex Steen. Ty Conklin udanie interweniował przy 29 atakach gospodarzy i po raz czwarty w sezonie zszedł z lodu niepokonany.

W Glendale miejscowi Phoenix Coyotes pokonali Chicago Blackhawks 5:4 dopiero w rzutach karnych, gdy w ostatniej z trzech obowiązkowych serii trafił Radim Vrbata. Sztuka ta nie udała się w pierwszej kolejce Wojtkowi Wolskiemu, jednak kanadyjski hokeista urodzony w Zabrzu zdobył wcześniej gola na 2:1 w drugiej tercji, a także odnotował jedną asystę przy bramce Lee Stempniaka w ostatniej części gry.

Stempniak wpisał się na listę strzelców dwukrotnie, a na pięć minut i siedem sekund przed końcem regulaminowego czasu gry do dogrywki doprowadził Adrian Acouin. Natomiast w szeregach "Czarnych Jastrzębi" na listę strzelców wpisali się kolejno: Troy Brouwer, Patrick Kane, Andrew Ladd i Patrick Sharp.

Po tej wygranej "Kojoty" zmniejszyły do jednego punktu dystans do San Jose Sharks, prowadzących w Pacific Division, a tylko dwa tracą do prowadzących w Konferencji Zachodniej Blackhawks.

Aleksander Owieczkin wrócił do gry po karze odsunięcia od dwóch spotkań za brutalną grę. Kapitan Washington Capitals zdobył jednego z trzech goli dla swojego zespołu, podobnie jak Tomas Fleischmann i Aleksander Siemin, a stołeczny klub pokonał na wyjeździe 3:1 Tampa Bay Lightning.

Jose Theodore powstrzymał 33 ataki rywali, a pokonać go zdołał tylko Vincent Lecavalier.