Grupa A MŚ I Dywizji: Po drugim dniu holenderskiego turnieju - Ukraińcy pokazali klasę

Równolegle do Grupy B, w której gra Polska, Grupa A I Dywizji gra w Holandii. Wtorkowe spotkania nie przyniosły większych niespodzianek. Swoją bardzo dobrą formę potwierdzili Ukraińcy, którzy rozgromili gospodarzy turnieju w Tillburgu, wygrywając z nimi aż 9:2. Wygrały też Japonia i Austria

Michał Gałęzewski

Pierwszą bramkę w meczu strzelił Austria - Litwa co prawda Litwin - Arturas Katulis korzystając z gry w przewadze, ale później na holenderskim lodzie istnieli już tylko reprezentanci Austrii. Faworyci grupy wyrównali w 19 minucie, a gdy w drugiej tercji zdobyli trzy bramki było jasne, że tylko katastrofa mogłaby im zabrać zwycięstwo w meczu. Takiej jednak nie było. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem Austrii 6:2, dla której była to już druga wygrana w turnieju w Holandii. Litwa natomiast przegrała drugi mecz i w konfrontacji ze słabszymi rywalami będą musieli zacząć wygrywać, aby utrzymać się w I Dywizji.

6:2 - Dalius Vaiciukevicius 50'

Austria: Divis (Starkbaum) - Trattnig, Werenka, Setzinger, Koch, Welser - Unterluggauer, Pock, Kaspitz, Hager, P.Harand - Lukas, Elick, Raffl, Pewal, Latusa - Kirisits, Reichel, Ch.Harand, Peintner, Schuller.

Litwa: Dauksevicius (Kuzmicius) - Vezelis, Katulis, Bauba, D.Kumeliauskas, Kuliesius - Kieras, Alisauskas, Verenis, T.Kumeliauskas, Kulevicius - Vysniauskas, Aliukonis, Pliskauskas, Visockas, Bosas - Slikas, Zidkovas, Slikas, Lelenas, Vaciukevicius.

Kary: Austria - 28 min, Litwa - 32 min.

Strzały na bramkę: Austria - 55, Litwa - 23.

W drugim spotkaniu nie było żadnej niespodzianki Japonia pewnie pokonała Serbię 5:0, oddając 41 strzały, przy tylko 18 uderzeniach na bramkę Serbów. Co ciekawe cztery bramki zdobyli zawodnicy z czwartej piątki azjatyckiego zespołu.

Japonia - Serbia 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
1:0 - Hiroki Ueno (Jun Tonosaki) 1' PP
2:0 - Yoshinori Ilmura (Shunsuke Shigeno) 30' SH
3:0 - Masahito Nishiwaki (Hiroki Ueno, Yoshinori Ilmura) 36'
4:0 - Tetsuya Saito (Masato Domeki) 40'SH
5:0 - Sho Sato (S Shigeno, A Keller) 47'

Japonia: Haruna (Fukufuji) - Keller, Haga, Ishioka, Sato, Kawai - Kawashima, Yamashita, Domeki, Tanaka, Suzuki - Tonosaki, Osawa, Kon, Te.Saito, Ta.Saito - Yanadori, Nishiwaki, Ilmura, Shigeno, Ueno.

Serbia: Lukovic (Vidakovic) - Jacob, Mirkovic, Fournier, Perowne, Kovacevic - Ristic, Mamic, Milovanovic, Gabric, Sretovic - Bibic, Tumbas, Prokic, Kosic - Ilic, Babic, Vucurevic, Brkusanin, Ogrizovic.

Kary: Japonia - 18 min, Serbia - 14 min.

Strzały na bramkę: Japonia - 41, Serbia - 18.

W ostatnim meczu rozegranym we wtorek w Grupie A, reprezentacja Ukrainy potwierdziła swoją klasę i pewnie pokonała Holandię 9:2. Ukraińcy przez połowę meczu konsekwentnie powiększali swoją przewagę. W 29 minucie prowadzili już 6:0. Później trochę odpuścili i dali się dwukrotnie pokonać gospodarzom turnieju w Tillburgu. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem naszych wschodnich sąsiadów 9:2.

9:2 - Dmytro Nimenko (Denys Isayenko) 55'

Ukraina: Simchuk (Seliverstov) Isayenko, Ostroushko, Mikhnov, Shakhraychuk, Kasianchuk - Klymentiev, Tolkunov, Shafarenko, Timchenko, Materukhin - Sriubko, Navarenko, Varlamov, Tsyrul, Salnikov - Blagoi, Nimenko, Bondariev, Matvichuk.

Holandia: Groeneveld (Meierdres) - Dalhuisen, Willemse, van Biesen, van Sloun, Teunissen - de Jong, van Oorschot, Wurm, van Schagen, Kars - Tanner, Nazarov, Bruijsten, Hagemeijer, Postma - Staats, van den Heuvel, Natte, Bruinsma, Houkes.

Kary: Ukraina - 24 min, Holandia - 26 min.

Strzały na bramkę: Ukraina - 48, Holandia - 23.

6 Serbia 1 0 0 0 2 0:18 0

Czołówka klasyfikacji kanadyjskiej Grupy A I Dywizji MŚ w hokeju na lodzie po drugim dniu: