Grupa B MŚ I dywizji: Polacy wygrywają do zera z Chorwatami

Pewne zwycięstwo nad Chorwacją odniosła hokejowa reprezentacja Polski, która w środowym pojedynku zwyciężyła rywala 6:0. Było to drugie zwycięstwo biało-czerwonych na tym turnieju. Dzień wcześniej Polska wygrała bowiem z Koreą Południową 5:2. W piątek rozegrane zostaną ostatnie mecze grupy B MŚ I dywizji. Przeciwnikiem naszej reprezentacji będzie Wielka Brytania.

Mariusz Wójcik

Reprezentanci Polski po dwóch porażkach ze Słowenią i Węgrami i tylko jednym zwycięstwem z Koreą dobrze wiedzieli o co walczą w dwóch ostatnich spotkaniach na hokejowych Mistrzostwach Świata I dywizji. Podopieczni Wiktora Pysza chcąc zamazać nie najlepsze występy w poprzednich spotkaniach przystąpili bardzo zmotywowani do meczu z ostatnią w tabeli grupy B Chorwacją. Efekt był taki, że już po czterech minutach prowadzili 2:0. Wynik meczu otworzył dokładnie w trzeciej minucie Jarosław Rzeszutko, a 57. Sekund później tej samej sztuki dokonał Mateusz Danieluk. W 14. Minucie wynik tercji na 3:0 ustalił jeszcze Mikołaj Łopuski.

Na kolejne gole Polaków musieliśmy trochę poczekać. Czwarty raz do siatki Chorwatów biało-czerwoni trafili bowiem dopiero w 32. minucie, kiedy Polska grała w liczebnej przewadze. Podanie od wyjeżdżającego zza bramki Leszka Laszkiewicza na gola zamienił Grzegorz Pasiut, dla którego był to pierwszy gol w turnieju. W ostatniej minucie tej odsłony Polska zadała jeszcze jeden skuteczny cios, pomimo, że grała w osłabieniu. Chorwackiego bramkarza skutecznie zmylił Tomasz Malasiński, który zmienił tor lotu krążka po strzale Mateusza Rompkowskiego.

Trzecia tercja meczu była bliźniaczo podobna do poprzednich. Polacy znów przebywali w tercji obronnej Chorwatów przez długi czas. Z ataków biało-czerwonych jednak niewiele wynikało. Dopiero w ostatniej minucie biało-czerwoni wyprowadzili skuteczny kontratak. Na listę strzelców wpisał się Rafał Dutka, który ustalił wynik spotkania na 6:0 dla Polaków. Było to drugie zwycięstwo biało-czerwonych na tym turnieju, którzy dzień wcześniej pokonali Koreę Południowa 5:2. W ostatnim dniu Mistrzostw Polacy zagrają natomiast z Wielką Brytanią.

6:0 - Rafał Dutka (Mateusz Rompkowski, Marcin Kolusz) 59' 5/4

Polska: Zborowski - Kotlorz, Csorich, Laszkiewicz L., Drzewiecki, Pasiut - Dutka, Kłys, Malasiński, Dziubiński, Kolusz - Skrzypkowski, Wajda, Bagiński, Różański, Rzeszutko - Rompkowski, Sarnik, Danieluk, Łopuski.

Chorwacja: Belic V. - Glavota, Ljubic, Smerdelj, Blagus, Loverencic M.- Belic S., Novosel, Novak, Kucera, Zibret - Brumercik, Kanaet, Rendulic, Chovanec, Trstenjak - Sijan, Cunko, Lazic, Grozaj, Lovrencic Z.

Kary: Polska - 4 min, Chorwacja - 42 min (W tym 10 minut dla Ivana Glavoty).

Sędziowie: Miroslav Jebavy (sędzia główny) oraz Gregor Korosec, Dmitry Shabunevich (liniowi).