Grupa B MŚ I Dywizji: Słoweńcy awansowali do Elity

Reprezentacja Słowenii wygrała mecz z Węgrami 4:1 i awansowała do Elity! Tym samym podopieczni Johna Harringtona wygrali wszystkie mecze w Grupie B I dywizji. Węgrzy zajęli drugie, a Polacy trzecie miejsce.

Michał Gałęzewski

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla gospodarzy turnieju. Już w 50 sekundzie, po zespołowej akcji Rok Ticar umieścił krążek w bramce Zoltana Hetenyiego. Kilka minut później, na ławke kar usiadł Gergo Nagy i zawodnicy ze Słowenii mięli okazję podwyższyć wynik. Stało się jednak inaczej. W sekundzie, w której Nagy wracał na lód, Marton Vas strzelił wyrównującą bramkę dla Madziarów. Do końca tercji nie padły żadne bramki.

Druga tercja, to zdecydowanie więcej kar, niż pierwsza część gry. Między innymi na 2+10 minut na ławkę kar zejść musiał Węgier, Omar Ennaffati. Na trafienie swoich ulubieńców, 4 tysiące kibiców w Lublanie musiało czekać aż do 48 minuty. Wtedy to, grając w przewadze Ales Krajnc zdobył drugą bramkę dla reprezentacji Słowenii. Tzeba dodać, że była to bramka jak najbardziej zasłużona. Bilans strzałów na bramkę w drugiej tercji brzmiał bowiem 3:14 dla zawodników Johna Harringtona.

Ostatnia tercja, to już dominacja reprezentacji Słowenii. Zawodnicy z tego kraju zdobyli dwie kolejne bramki - w 42 minucie Rok Ticar wykorzystał przewagę, a w 54 minucie na 4:1 podwyższył Jan Mursak. Słowenia wygrała zarówno mecz, jak i cały turniej. W przyszłym sezonie Słoweńcy będą grali w Elicie. Węgrzy mimo znakomitego początku turnieju i pewnych zwycięstwach w konfrontacjach z innymi reprezentacjami, mimo rekordowemu zwycięstwu nad Polską, musięli obejść się ze smakiem i marzenia o awansie odwlec o kolejny rok.

Węgry - Słowenia 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
0:1 - Rok Ticar (Ziga Pance, Ziga Jeglic) 1'
1:1 - Marton Vas (Tamas Sille) 9'
1:2 - Ales Kranjc (Sabahudin Kovacevic) 38' PP
1:3 - Rok Ticar (Ziga Jeglic, Ziga Pavlin) 42'
1:4 - Jan Mursak (Ales Kranjc) 54'

Węgry: Hetenyi (Rajna) - Horwath, Sille, Vas, Ladanyi, Vas - Szelig, Hegyi, Kovacs, Fekete, Palkovics - Svasznek, Ennaffati, Nagy, Sofron, Peterdi - Tokaji, Sziranyi, Koger, Holeczy, Magosi.

Słowenia: Hocevar (Sila) - Kovacevic, Kranjc, D.Rodman, Mursak, M.Rodman - Pavlin, Kuznik, Jeglic, Ticar, Urbas - Tavzelj, Milovanovic, Razingar, Sivic, Hebar - Pretnar, Golicic, Music, Pance.