MŚ w hokeju: Pewne zwycięstwo Kanadyjczyków nad Włochami

Nie było niespodzianki w pierwszym sobotnim meczu Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie. Reprezentacja Kanady pokonała Włochów 5:1. Kanadyjczycy wygrali wszystkie tercje i pokazali, że mogą skutecznie powalczyć o triumf w niemieckich mistrzostwach.

Michał Gałęzewski

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla reprezentacji Kanady. Już w trzeciej minucie po zespołowej akcji, pierwszą bramkę dla podopiecznych Craiga MacTavisha zdobył Corey Perry. Później jednak Kanadyjczycy dwukrotnie schodzili na ławkę kar, lecz tym razem nie udało się Włochom pokonać Chrisa Masona. Ta sztuka udała się dopiero w 13 minucie Michele Strazzabosco, który niespodziewanie wyrównał wynik spotkania. Ostatnie słowo należało jednak do Klonowych Liści. Korzystając z gry w przewadze, Kris Russell zdobył bramkę w ostatniej minucie tej części gry i Kanada wychodziła na pierwszą przerwę z podniesionymi głowami.

Druga tercja była bardzo dobra dla reprezentacji Kanady, która oddała dwa razy więcej strzałów na bramkę rywala. Adama Russo udało się pokonać dwukrotnie. Strzelcami bramek - Matt Duchene i Steve Stamkos. Po tej bramce zawodnicy obu zespołów skupili się przede wszystkim na...faulowaniu się nawzajem. Przez długi czas gra toczyła się w niepełnych składach obu zespołów, a bramkę zdobyli Kanadyjczycy podczas gry pięciu na pięciu. Po asyście Tylera Myersa, drugiego bramkarza hokeistów z Półwyspu Apenińskiego, Daniela Bellissimo pokonał w 58 minucie Rene Borque i ostatecznie Kanada pokonała Włochy 5:1.

Kanada - Włochy 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
1:0 - Corey Perry (Steve Stamkos, Rene Bourque) 3'
1:1 - Michele Strazzabosco (Nicholas Plastino, Michael Sousa) 13'
2:1 - Kris Russell (Ray Whitney) 20' PP
3:1 - Matt Duchene (Ray Whitney, Brent Burns) 26'
4:1 - Steve Stamkos (Matt Duchene, Kyle Cumiskey) 31'
5:1 - Rene Bourque (Tyler Myers) 58'

Kanada: Mason, Johnson - Cumiskey, Myers, Perry, Bourque, Stamkos - Burns, Staal, Whitney, Tavares, Duchene - Russell, Giordano, Downie, Laich, Ott - Del Zotto, Beauchemin, Kane, Peverley, Smyth.

Włochy: Russo, Bellissimo - Helfer, Borgatello, Ramoser, Ansoldi, Fontanive - Strazzabosco, Plastino, Scandella, Iannone, Pittis - Johnson, De Marchi, Oberrauch, Parco, Sousa - Hofer, Zisser, Targoni, De Toni.