MŚ w hokeju: Czesi na kolanach!

Kolejna sensacja na Mistrzostwach Świata Elity rozgrywanych w Niemczech! Norwegowie po niezwykle emocjonującym spotkaniu pokonali jednych z faworytów całej imprezy Czechów 3:2, zachowując tym samym szanse na awans do rundy finałowej.

Mateusz Barański

Norwegowie, którzy skazywani byli na porażkę objęli prowadzenie w 13. minucie, kiedy to Ondreja Paveleca pokonał Mats Aasen Zuccarello. W 28. minucie Czesi wykorzystali okres gry w podwójnej przewadze i doprowadzili do wyrównania za sprawą najbardziej doświadczonego zawodnika na tych mistrzostwach Jaromira Jagra. Niedługo jednak dane było naszym południowym sąsiadom cieszyć się z remisu. W 31. minucie Anders Fredriksen ponownie wyprowadził Norwegię na prowadzenie.

W końcówce drugiej tercji na lodowisku doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy Norwegiem Laumannem a reprezentantem Czech Tomasem Rolnikiem w konsekwencji czego doszło do szarpaniny pomiędzy oboma zawodnikami. Obaj gracze przez cztery minuty musieli odpoczywać na ławce kar. Już na początku trzeciej tercji Norwegia wyszła na dwubramkowe prowadzenie, Bastiansen wykorzystał kapitalne zagranie od Mathisa Olimba i uspokoił szeregi swojego zespołu.

Drugą bramkę Norwegowie sami sobie sprowokowali popełniając prosty błąd przy zmianie, sędzia odgwizdał nadmierną ilość graczy na lodzie i Czesi grali z przewagą jednego zawodnika. Karel Rachunek świetnie obsłużył Jagra, który dopełnił tylko formalności umieszczając krążek w bramce Pala Grotnesa. Dwie bramki to było jednak wszystko na co było stać tego popołudnia reprezentantów Czech, którzy tą porażką mocno utrudnili sobie sprawę awansu do ¼ turnieju.

Składy :

Czechy: Rozsival, Cervenka, Blatak, Rolinek, Jagr, Rachunek, Hubacek, Marek, Caslava, Voracek, Novak, Barinka, Novotny, Vampola, Kaspara, Klepis, Gregorek, Ruzicka, Koukal, Kvapil, Vokoun, Pavelec.

Norwegia:Grotnes (Smith) - Holos, Bonsaksen, Thoresen, Aasen Zuccarello, Fredriksen - Kaunismaki, Jakobsen, Spets, Bastiansen, Mathis Olimb - Ostli Lokken, Solberg, Holtet, Roymark, Ylven Laumann - Lorentzen, Spets, Forsberg, Ken Andre Olimb.

Kary: Czechy 12 min, Norwegia 22min.

Sędziowie: Laaksonen(Finlandia), Sterns(USA) - jako główni, Gemeinhardt(Niemcy), Semionov(Estonia) - jako liniowi

Widzów: 2256.