MŚ w hokeju: Duński walec zmiażdżył Słowacje w pierwszych 14 minutach!

Dzięki znakomitemu początkowi spotkania, reprezentacja Danii pokonała niespodziewanie Słowację 6:0! Duńczycy wszystkie bramki w meczu strzelili od drugiej, do czternastej minuty, a ich bramkarz - Patrick Galbraith nie dał sobie wbić w tym spotkaniu ani jednej bramki.

Michał Gałęzewski

Dania jest zdecydowanie największą sensacją niemieckiego turnieju. Zawodnicy z Półwyspu Jutlandzkiego pokonali już Szwecję i USA, a jedyną porażkę odnieśli w meczu z Niemcami. Tym razem przyszedł czas na Słowację, która wcześniej pokonała Białoruś i Kazachstan, a przegrała z Rosją. Pierwszą bramkę w meczu zdobył Peter Regin po strzale z bliskiej odległości. Następnie sporego pecha mieli Słowacy. Tomas Tatar i Tomas Starosta usiedli na ławkę kar i podopieczni Pera Backmana pokazali jak się gra w przewadze. Podczas gry pięciu na trzech na Petera Budaja pokonał Philip Larsen, a dwadzieścia sekund później po bramce Madsa Christensena było już 3:0.

To było już za wiele dla trenera Słowaków, Glena Hanlona i tuż po stracie trzeciej bramki, Budaja zastąpił Rastislav Stana. To jednak nie pomogło naszym południowym sąsiadom. W 12 minucie po raz kolejny Duńczycy wykorzystali przewagę i po bramce Mortena Madsena było 4:0. W kolejnych trzech minutach Słowaków dobili Morten Green i Stefan Lassen i tym samym na tablicy wyników widniał rezultat, którego w 14 minucie meczu pomiędzy Słowakami, a Duńczykami nie spodziewał się nikt - 6:0 dla Danii!

Podczas pierwszej tercji Słowacy oddali zaledwie trzy strzały, po których zbyt wielkiej pracy nie miał Patrick Galbraith. W kolejnych dwóch tercjach reprezentacja Słowacji oddała tych strzałów o wiele więcej (w całym meczu łącznie 26), grali pewniej w obronie i próbowali swoich sił w ataku, jednak i tak nie udało im się odmienić wyniku spotkania. Ostatecznie po 14 minucie nie padła już żadna bramka i Dania pokonała Słowację 6:0.

Słowacja - Dania 0:6 (0:6, 0:0, 0:0)
0:1 - Peter Regin (Mads Bodker, Daniel Nielsen) 2'
0:2 - Philip Larsen (Jesper Damgaard, Peter Regin) 5' PP2
0:3 - Mads Christensen (Morten Green, Peter Regin) 5' PP
0:4 - Morten Madsen (Daniel Nielsen, Lars Eller) 11' PP
0:5 - Morten Green (Kasper Degn) 13'
0:6 - Stefan Lassen (Lars Eller, Morten Madsen) 14'

Słowacja: Budaj (5' Stana) - Majesky, Sekera, Zagrapan, Ciernik, Svatos - Granak, Lintner, Podkonicky, Panik, Bartovic - Starosta, Mihalik, Dravecky, Bulik, Tatar - Fruhauf, Kukumberg, Macho.

Dania: Galbraith (Andersen) - Larssen, Lassen, Madsen, F.Nielsen, Eller - Bodker, D.Nielsen, Hardt. Christensen, Regin - Damgaard, Christensen, Degn, Green, Jakobsen - Sundberg, Staal, Dresler, Jensen, Lykkeskov.