Kapitalne widowisko w Sanoku - relacja z meczu Ciarko KH Sanok - Stoczniowiec Gdańsk

Bardzo interesujące widowisko obejrzeli licznie zgromadzeni kibice w sanockiej Arenie. Hokeiści Ciarko KH pokonali po dogrywce Stoczniowca S.A. 3:2. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Wojciech Milan.

Pierwsza dogodna sytuacja do zdobycia bramki nadarzyła się w 5 minucie spotkania, Jan Steber i Petr Janecka urwali się z sytuacją dwa na jednego, kapitalnym refleksem wykazał się jednak w tej sytuacji obrońca gospodarzy Martin Ivicic. W 10 minucie pierwszą bramkę w tym sezonie PLH dla Stoczniowca zdobył Marek Wróbel, który wykorzystał kapitalne nagranie od Arona Chmielewskiego. Spotkanie w Sanoku dostarczyło kibicom, którzy dzisiaj zjawili się w imponującej trzy tysięcznej liczbie, wielu emocji. Gra toczyła się cios za cios, obie drużyny zaciekle walczyły o przechylenie szali zwycięstwa na własną stronę.

Na kolejną bramkę sanoccy kibice musieli czekać do 23. Minuty, wtedy to wyrównującą bramkę zdobył napastnik gospodarzy Martin Vozdecky. Druga tercja dostarczyła kibicom najwięcej bramek. Na 2:1 dla gości trafił Czech, Jan Steber, który został obsłużony kapitalnym zagraniem od Dawida Maja i w sytuacji sam na sam z Michałem Plaskiewiczem nie miał żadnych problemów z umieszczeniem krążka w siatce. Niedługo było jednak dane się cieszyć hokeistom Stoczniowca, już trzy minuty później wyrównującą bramkę dla Ciarko KH zdobył Wojciech Milan.

Trzecia tercja to wymiana ciosów pomiędzy obiema drużynami, w tej odsłonie ogrom pracy mieli bramkarze Przemysław Odrobny oraz Michał Plaskiewicz. Pan Zbigniew Wolas po 60. Minutach zarządził dogrywkę. Bohaterem gospodarzy w niedzielny wieczór okazał się Wojciech Milan, który w dogrywce przechylił szale zwycięstwa na korzyść hokeistów Ciarko KH.

Hokeiści Stoczniowca wyniku wstydzić się jednak nie powinni, postawili ciężkie warunki faworyzowanemu zespołowi gospodarzy.

Ciarko KH Sanok - Stoczniowiec S.A. 3:2D (0:1,2:1,0:0,d.1:0)

0:1 - Marek Wróbel (Aron Chmielewski, Szymon Marzec) 10'

1:1 - Martin Vozdecky (Krzysztof Zapała) 23'

2:1 - Jan Steber (Dawid Maj, Roman Skutchan) 35'

2:2 - Wojciech Milan (Maciej Mermer) 38'

3:2 - Wojciech Milan 63' PP

Ciarko KH: Plaskiewicz - Ivicic, Kubat, Vozdecky, Zapała, Poziomkowski - Suur, Rąpała, Gruszka, Dziubiński, Drzewiecki - Gurican, Owczarek, Maciejko, Milan, Mermer - Koseda, Bigos, Hućko, Wilusz, Biały.

Stoczniowiec S.A.: Odrobny - Kostecki, Rompkowski, Skutchan, Janecka, Steber - Smeja, Maj, Marzec, Ziółkowski, Jankowski - Kwieciński, Skrzypkowski, Wróbel, Chmielewski, Wróblewski - Maciejewski, Kabat.

Kary: Ciarko KH: 16 min, Stoczniowiec: 22 min.

Sędziowie: Zbigniew Wolas, Sebastian Adamoszek, Mariusz Pilarski.