Zdecydowała druga tercja - relacja z meczu KH Ciarko Sanok - GKS Tychy

Hokeiści GKSu Tychy swój ostatni mecz pierwszej rundy sezonu zasadniczego rozgrywali na wyjeździe. Rywalem tyszan była drużyna KH Ciarko Sanok, która wygrała 6:3. Hokeiści GKSu po raz pierwszy w tym sezonie przegrali po regulaminowych 60 minutach. W dużym stopniu o losach meczu zadecydowały kary nałożone na oba zespoły.

Marta Zawalska

Spotkanie dobrze rozpoczęli hokeiści KH Ciarko Sanok, już w 3 min. Michał Radwan pokonał bramkarza drużyny gości Arkadiusza Sobeckiego. Jednak hokeiści GKSu po bramce Michała Woźnicy w 10 min. wyrównali a w 12 minucie za sprawą Łukasza Sokoła wyszli na prowadzenie. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem remisowym, drugą bramkę dla drużyny gości zdobył Krzysztof Zapała.

Przełomowym momentem meczu, jak się później okazało, była druga tercja. W 30 min obrońca KH Martin Ivicic strzelił trzecią bramkę dla swojej drużyny. Kibice zgromadzeni w Arenie Sanok na kolejnego gola czekali tylko 15 sekund, kolejną bramkę strzelił Tomasz Malasiński. W drugiej odsłonie spotkania obrońca GKSu Łukasz Sokół otrzymał karę meczu za atak na głowę Martina Vozdeckyego. Zawodnik KH pobudzony faulem zdobył kolejną, trzecią już bramkę, dla swojej drużyny w II tercji. Na listę strzelców wpisał się jeszcze Roman Simicek ustalając tym samym wynik drugiej tercji na 3:1 dla drużyny gości.

W trzeciej tercji tyszanie mieli wiele sytuacji na strzelenie bramki, których jednak nie wykorzystali. W ostatnich sekundach spotkania Wojciech Milan strzelił bramkę dla KH Sanok, która przypieczętowała zwycięstwo gości 6:3. W dużym stopniu o losach spotkania zadecydowały kary nałożone na oba zespoły. Łącznie w meczu sędzia nałożył aż 77 minut kar.

KH Ciarko Sanok - GKS Tychy 6:3 (2:2, 3:1, 1:0)
6:3 - Wojciech Milan (Michał Radwański) 60'

KH Ciarko Sanok: Plaskiewicz (Rączka - nie grał) - Ivicic(4), Kubat(4); Vozdecky, Zapała(6), Radwański(4) - Suur, Rąpała(4); Gruszka, Dziubiński, Malasiński - Gurican, Koseda; Milan, Słowakiewicz(2), Mermer - Bigos, Owczarek; Biały, Wilusz, Strzyżowski. (+ 2 min kary technicznej)

GKS Tychy: Sobecki (Zgórski - nie grał) - Gonera, Śmiełowski, Wołkowicz, Parzyszek(2), Vitek(4) -Sokół(27), Jakes, Bagiński(4), Simicek(2), Woźnica - Kotlorz(6), Csorich, R.Galant, Garbocz(2), Witecki(2) - Mejka, Maćkowiak, Banachewicz, Matczak. (+ 2 min kary technicznej)

Kary: KH Ciarko - 26 min, GKS - 51 min (w tym kara meczu dla Łukasza Sokoła za niesportowe zachowanie).