NHL: W ramach działalności charytatywnej... poszedł do fryzjera

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Na nietypowy sposób pomocy innym zdecydował się hokeista Philadelphia Flyers Scott Hartnell. Znany z bujnej fryzury i charakterystycznego wyglądu Kanadyjczyk postanowił ściąć długie włosy, aby wspomóc w ten sposób fundację pomagającą dzieciom i młodzieży z kłopotami zdrowotnymi.

W tym artykule dowiesz się o:

Scott Hartnell, którego włosy od dawna były jego znakiem rozpoznawczym , swoją zaskakującą decyzję podjął w bardzo szczytnym celu. Skrzydłowy Flyers od dłuższego czasu nosił się z zamiarem pozbycia się bujnego owłosienia. Jednak dzięki niemu, włosy zostały przekazane fundacji charytatywnej zajmującej się pomocą młodym osobom, które przedwcześnie zaczynają łysieć. Organizacja działa na terenie USA i Kanady i jest jedną z niewielu tego typu fundacji na świecie.

Hartnell to 28- letni hokeista, który karierę rozpoczął w 1997 roku. W lidze NHL gra od 2001 roku, z roczną przerwą, kiedy to występował w norweskiej Valerendze Oslo. Zawodnik ten był zawsze bardzo barwną postacią, nie tylko ze względu na wspomnianą wcześniej

fryzurę. Kanadyjczyk jest posiadaczem dwóch bardzo swoistych rekordów. Grając dla Nashville Predators Hartnell wsławił się strzeleniem dwóch goli w ciągu 23 sekund. Ta sztuka nie udała się później żadnemu reprezentantowi Predators. Ponadto zaliczył najwięcej w historii klubu karnych minut dla jednego zawodnika- (544).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)