Trzy miesiące przerwy Damiana Kapicy

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W poniedziałek młodzieżowy reprezentant Polski, Damian Kapica został zoperowany. Przerwa hokeisty MMKS-u Podhale Nowy Targ ma potrwać około 3 miesiące. To ogromne osłabienie dla nowotarskiej drużyny.

W tym artykule dowiesz się o:

Do niefortunnego zdarzenia doszło w 38 minucie meczu niedzielnego między MMKS-em, a Naprzodem Janów podczas ataku na bramkę rywali, Damian Kapica został bezpardonowo potraktowany przez zawodników Naprzodu. - Z relacji Damiana wynika, że nie uderzył barkiem bezpośrednio w bramkę tylko się wywinął. Do zdarzenia doszło jak się wywijał, bo wówczas został uderzony kijem w bark przez któregoś z graczy Janowa – powiedział ojciec Damiana, Jakub Kapica. Młody napastnik Szarotek zjechał do boksu o własnych siłach lecz go na lodzie więcej nie ujrzeliśmy. - Damian doznał zwichnięcia barku. Dziś został zoperowany i według słów dr. Wojciecha Wolskiego przerwa potrwa około 3 miesiące – wyjawił w poniedziałek Jakub Kapica.

18 letni wychowanek nowotarskiego hokeja w tym sezonie wystąpił we wszystkich 22 meczach, jakie MMKS rozegrał do tej pory w PLH. Wywalczył w nich 15 pkt. za 7 goli i 8 asyst. Na ławce kar spędził 35 minut.

Źródło artykułu: