MŚ w hokeju: Finowie lepsi w skandynawskim pojedynku

W meczu dwóch skandynawskich drużyn, Finowie wygrali z Danią 5:1 w meczu Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie rozegranym na Orange Arenie w Bratysławie. Wynik nie jest dziełem przypadku, gdyż zawodnicy z Krainy Tysiąca Jezior zdecydowanie przeważali w meczu

Michał Gałęzewski

Już w pierwszej tercji podopieczni Jukki Jalonena oddali 15 strzałów na bramkę Frederika Andersena, jednak ten za każdym razem duński bramkarz wychodził obronną ręką. Ostrzał bramki Andersena trwał nadal, jednak tym razem Finowie grali skuteczniej, wykorzystując łącznie trzy z pięciu gier w przewadze. Jedyną bramkę Duńczycy również strzelili grając pięciu na czterech, a jej strzelcem był Nichlas Hardt. Wynik meczu ustalił Toumo Ruutu, strzelając bramkę na 5:1 w 55 minucie.

Finlandia - Dania 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)
1:0 - Jarkko Immonen (Jyrki Valivaara) 24' 5/4
2:0 - Juhamati Aaltonen (Mikko Koivu) 37' 5/4
3:0 - Antti Pihlstrom (Mika Pyorala, Petteri Nokelainen) 43'
3:1 - Nichlas Hardt (Julian Jakobsen, Morten Green) 48' 5/4
4:1 - Mikael Granlund (Pasi Puistola, Janne Niskala) 53' 5/4
5:1 - Toumo Ruutu (Juhamatti Aaltonen) 55'

Finlandia: Vehanen (Lassila) - Lepisto, Salmela, Koivu, Ruutu, Aaltonen - Valivaara, Niskala, Kapanen, Pihlstrom, Lahti - Vaananen, Puistola, Pesonen, Immonen, Granlund - Kukkonen, Jaakola, Nokelainen, Pyorala, Komarov

Dania: Andersen (Galbraith) - Nielsen, Lassen, Green, Starkov, Hardt - K.Jensen, J.B.Jensen, Madsen, Jakobsen, J.Jensen - Bodker, Hersby, Staal, Christensen, Bodker - Eskesen, Storm, Degn, Dresler, Poulsen.

Kary: Finlandia - 4 min, Dania - 10 min.