Strach pomyśleć, co będzie z Australią - relacja z meczu Polska - Rumunia

W niedzielę 9 bramek stracili Litwini, w poniedziałek zaś o jednego więcej dostali Rumuni. Polska reprezentacja po dwóch meczach MŚ w Krynicy prezentuje się fenomenalnie i raczej nikt nie będzie w stanie zabrać jej zwycięstwa w turnieju.

Michał Konarski

Polacy zdominowali rywala już od pierwszych minut spotkania. W drugiej minucie Mikołaj Łopuski celnym strzałem otworzył wynik pojedynku. Za chwilę podwyższyć mogli Tomasz Malasiński i Leszek Laszkiewicz, ale ich strzały jakimś cudem nie znalazły się w bramce gości. Co ciekawe, Polska atakowała nawet podczas gry w osłabieniu. Rumuni bowiem nie byli w stanie założyć zamka i ich ataki kończyły się na chęciach. Jednak drugie trafienie autorstwa Krzysztofa Zapały kibice oklaskiwali dopiero w siedemnastej minucie. Marcin Kolusz idealnie obsłużył swojego kolegę z Ciarko PBS Bank Sanok i było już 2:0. Kiedy wszyscy szykowali się już do przerwy, Polacy podwyższyli swoje prowadzenie. Damian Słaboń precyzyjnym uderzeniem nie dał szans rumuńskiemu golkiperowi.

Już po premierowej odsłonie jasne było, kto wygra to spotkanie. Trudno bowiem było sobie wyobrazić, że żenująco grający Rumuni będą w stanie cokolwiek zdziałać. I tak też było. Podopieczni Wiktora Pysza znów ruszyli do huraganowych ataków. Po kilku minutach nieskutecznej gry, wreszcie zdobyli bramkę. Adam Borzęcki wyłożył krążek Łopuskiemu, a ten bez problemu trafił po raz drugi tego dnia. W 32 minucie gracz Schwenninger znów asystował, tym razem przy golu Leszka Laszkiewicza, który zaaplikował Rumunom gola numer 5. Rywale Polaków byli kompletnie bezradni i nie umieli nawet skonstruować jednej składnej akcji. Mało tego, znów stracili gola "do szatni". Słaboń najwidoczniej pozazdrościł Łopuskiemu i także zdobył swojego drugiego gola.

Kibice pod Górą Parkową po 40 minutach gry zastanawiali się już tylko nad jednym - czy Polacy "ustrzelą" dwucyfrowy wynik? Rumuni nie zawiedli miejscowych kibiców i w trzeciej tercji także zaprezentowali wybitnie amatorski poziom gry. Na 7:0 podwyższył czołowy gracz polskiej kadry, Jarosław Rzeszutko, zawodnik francuskiego Amiens. Pięćdziesiąt sekund później padł kolejny gol dla Polski. Jego autorem znów kapitan Cracovii, Leszek Laszkiewicz. Rumuni nie dość, że nie byli w stanie zagrozić Polakom, to jeszcze popełniali idiotyczne przewinienia, które były tylko wodą na młyn dla gospodarzy. Dziewiątą bramkę strzelił Krystian Dziubiński, który wykorzystał świetne zagranie Mariana Csoricha. Ten sam zawodnik zamknął także wynik spotkania, zdobywając gola nr 10 na minutę przed końcową syreną. Tym samym spełnił marzenia kibiców, którzy głośno dopingowali Polaków krzycząc "jeszcze jeden".

10:0 - Krystian Dziubiński - Adam Borzęcki, Marcin Kolusz 59' 5/4

Polska: Odrobny - Wajda, Csorich, Laszkiewicz, Słaboń, Sarnik - Gabryś, Dronia, Łopuski, Zapała, Kolusz - Borzęcki, Rompkowski, Urbanowicz, Pasiut, Rzeszutko - Urbańczyk, Witecki, Malasiński, Dziubiński oraz Kapica

Rumunia: Ruczuj (40:01 Catrinoi) - Papp, Biro, Nagy, Petres, Moldovan - Goga, Pysarenko, Molnar, Virag, Gliga - Nagy, Kosa, Zsok, Antal, Szocs - Peter, Imecs, Flinta

Sędziowali: Bauer - Dalton, Pesonen

Wyniki:

Holandia - Australia 6:2 (1:1, 3:1, 2:0)
Korea Południowa - Litwa 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)

6. Rumunia 2 0 2 1:14 0

Wtorek jest dniem przerwy. W środę zagrają: Korea Południowa - Rumunia (13.00), Australia - Litwa (16.30), Polska - Holandia (20.00).